Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Brno vs. Praha – kde se lépe studuje?

Co je lepší – Brno, nebo Praha? Otázka zapeklitější snad víc než ta o původu člověka. Rozhodování mezi těmito dvěma městy také řeší mnoho budoucích vysokoškoláků. Abychom se vám pokusili usnadnit výběr, zeptali jsme se studentky pražských práv Terezy a studenta brněnských práv Martina, jak jsou se svou volbou spokojeni.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Právo

Co spojuje Brno, Olomouc, Plzeň a Prahu? Nejsou to jen velká česká města s množstvím památek a krásných míst, která rozhodně stojí za návštěvu, ale i sídla jediných čtyř veřejných právnických fakult v České republice. Pokud patříte mezi ty, kteří v právu vidí svou budoucnost, ale stále nevíte, jakou univerzitu si vybrat, tak právě pro vás je tu dnešní díl porovnávání oborů.

číst více

Na právnickou kariéru mě studium moc nepřipravilo, říká absolvent práv Adam Janováč

Uvažujete o studiu práv? Jestli ano, mohl by Vám při rozhodování pomoci názor někoho, kdo již celé vysokoškolské studium absolvoval. Přinášíme Vám rozhovor s Mgr. Adamem Janováčem (27), který studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v současné době pracuje jako advokátní koncipient.