Ph.D.

Proč pokračovat na doktorské studium? Můžete odhalit tajemství vesmíru!

Fotografie černé díry, objasnění záhady vyhynutí dinosaurů nebo odhalení plagiátorství považovaného odborníka – tohle všechno se v poslední době podařilo studentům doktorského studia. Zařadíte se i vy mezi úspěšné doktorandy? Pokud jste se při dosavadním studiu na vysoké škole často pozastavovali nad tím, kolik času jste strávili nad povinnými předměty, které vám nic neříkaly, ale které …

číst více

Rozhovor: „České firmy nevědí, jak zaměstnance s titulem Ph.D. hodnotit.“

Ukončení magisterského stupně vysoké školy nemusí být konec studia. Pro zájemce o výzkum, učení a další seberozvoj je tu takzvaný postgraduál.

číst více

„Evropské univerzity poskytují to nejkvalitnější vzdělávání“, říká doktorand z Indie

Vijay (33) si splnil sen a začal nedávno studovat doktorát z chemie v Evropě. Víceméně náhodou padla jeho volba na Českou republiku, kde si pro své studium vybral Masarykovu univerzitu. Před začátkem semestru se s námi podělil o první dojmy ze svého nového působiště.

číst více

Není doktor jako doktor aneb co nevíte o Ph.D.

Že není doktor jako doktor, už ví asi každý. Rozdíly jsou nejen v zaměření absolvovaného oboru, ale také v délce studia a zejména pak v samotném pojetí tohoto titulu. V praktickém životě to poznáte na první pohled: titul Ph.D. (nebo Th.D.) totiž najdete vždy až za jménem. Ale víte, co přesně znamená a jaká k němu vede cesta?