Matfyz

Čtyři příběhy absolventů Matfyzu. Budou vás inspirovat

Pro fakultu neexistuje lepší reference než úspěchy jejích absolventů. Zmapovali jsme proto osudy pěti bývalých studentů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, konkrétně studijního programu Informatika, na které může jejich alma mater být patřičně hrdá. Jejich příběhy vás možná inspirují k tomu, podat si na obor hned teď přihlášku.   Ozvali se nám z Facebooku Programátory a absolventy […]

číst více

Rady z první ruky

„Během mého rozhodování, kterou vysokou školu zvolit, jsem se setkal se spoustou naprosto nepodložených názorů, které, myslím, mohou spoustu lidí negativně ovlivnit,“ říká Tomáš Masák (23), student magisterského oboru pravděpodobnost a statistika na MFF UK v Praze. Napadlo ho proto vytvořit ve svých rodných Českých Budějovicích projekt, ve kterém absolventi Gymnázia J. V. Jirsíka radí jeho současným studentům ohledně studia na vysoké škole.

číst více

Matematika nutí lidi přemýšlet, říká studentka MatFyzu

Lenku Pöslovou (21) by asi málokdo tipoval na studentku MatFyzu. Lenka si však z vtípků o blondýnách mnoho nedělá a při škole, na které si mnozí rychle vylámou zuby, stíhá zároveň práci finanční poradkyně. Jak to dělá? A jak vůbec studium na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity probíhá?

číst více