Farmacie

Masarykova univerzita se rozroste o farmaceutickou fakultu. Získá ji od VFU

Masarykova univerzita má momentálně devět fakult, to se však brzy změní. Začátkem července k nim totiž přibude farmaceutická fakulta, která byla doposud součástí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU). Dohodlo se na tom vedení obou škol.  Výuka farmacie pod Masarykovou univerzitou bude probíhat v prostorách pronajatých od VFU. „Obě univerzity učinily všechny kroky, aby se vzdělávání …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Farmacie

Přiznejte se, kolikrát vás v lékárně napadlo, že ten člověk za pultem není jen „obyčejný“ prodavač, ale že přesně ví, co doporučit na tu či onu bolístku, že umí latinsky a zná vše důležité o každém léku? Touto otázkou jsme vám jen chtěli nenápadně naznačit, že povolání farmaceuta je ve skutečnosti velmi zodpovědné, a proto k němu také musí vést náročná cesta studiem… Pozn. Článek byl 25. 6. 2015 aktualizován. (kav)

číst více

Exkluzivně: Žebříček nejoblíbenějších oborů a uplatnění absolventů

S počátkem prosince nastává čas, kdy by si každý maturant měl říct, jakým směrem by se chtěl ubírat. Na jakou vysokou školu podat přihlášku? To je otázka, která každoročně trápí tisíce absolventů středních škol. Přinášíme vám proto přehled, na jaké obory se každoročně hlásí nejvíce uchazečů a jaké je uplatnění absolventů.