Marylin Manson učitelem?

Příjemné překvapení čekalo na studenty Temple University ve Philadelphii právě toto pondělí. Jejich učitele filozofie totiž suplovala skutečná rocková hvězda. A ne jen tak ledasjaká. Za katedrou stanul a celou hodinu odpřednášel sám Marylin Manson.

Zástupci AMU zvolili nového rektora

Ve středu 24. listopadu rozhodli členové Akademického senátu (AS) Akademie múzických umění (AMU) v Praze o novém rektorovi. Po dvou volebních obdobích, kdy AMU vedl prof. Peter Toperczer, se nyní této pozice ujme Ivo Mathé, který byl zvolen ze tří kandidátů nadpoloviční většinou hlasů již v prvním kole.

PREMIÉRA PREMIÉRA

Na svou první návštěvu Masarykovy univerzity v Brně zavítal v pondělí 22. listopadu slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Stalo se tak na základě pozvání Studentské sekce Mezinárodního politologického institutu v Brně, a tak Dzurinda kolem oběda vystoupil také na půdě Fakulty sociálních studií (FSS).

Jak ovládáte cizí jazyk?

Docela běžná otázka. Pokud jste si mysleli, že odpověď typu: celkem dobře bude v nejbližší době dostačující, spletli jste se! Evropská unie totiž stanovila tzv. referenční rámec.

číst více

Plzeňští studenti se vzbouřili proti provozu kolejí a menz

Asi 400 studentů Západočeské univerzity v Plzni se ve středu 24. 11. shromáždilo před budovou rektorátu, kde měl odpoledne zasedat akademický senát. Protest byl namířen proti špatnému fungování Správy kolejí a menz.

číst více

Celostátní studentská konference opět na VUT

V prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně proběhne ve dnech 2. a 3. prosince 2004 již čtvrtý ročník celostátní studentské konference Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004. Akce je pod záštitou VUT a rektora VUT v Brně prof. Ing. RNDr. Jana Vrbky, DrSc., dr. h. c. a pořádá ji Akademické centrum studentských aktivit.

V Liberci se otevírá obor Ošetřovatelství – Všeobecná sestra

Liberecká technická univerzita plánuje od nového akademického roku otevřít nový studijní program Ošetřovatelství – Všeobecná sestra. Univerzita takto reaguje na požadavek Evropské unie, podle které by i zdravotní sestry měly mít vysokoškolské vzdělání.

Scholaris

V Olomouci se bude od 23. listopadu konat výstava středních škol a středních odborných učilišť z Olomouckého kra­je.

Nezletilí kriminálníci

Nezletilí se v poslední době stále častěji dopouštějí trestných činů, brutálních vražd a znásilnění. Sled těchto událostí spustil řetězovou reakci, jež není diskutována jen v parlamentu, jde také o velké mediální a společenské téma. Mluví se především o snížení věkové hranice trestní zodpovědnosti.

číst více

Rodiče na Zlínsku chtějí výuku náboženství

Rodiče ve Zlínském kraji se domnívají, že povinné hodiny náboženství ve školách by mohly působit jako prevence proti násilí.