Matematicko-fyzikální fakulta UK nabízí vysokoškolské vzdělání v matematice, fyzice, informatice a učitelství těchto oborů pro střední i základní školy.

Studium na fakultě je třístupňové: bakalářské, navazující magisterské a doktorské. Část studia lze v rámci programu Erasmus+ absolvovat na některé zahraniční univerzitě.

Absolventi se snadno orientují v rychle se měnícím světě. Jejich uplatnění přesahuje 99 % a matfyzáky naleznete ve významných pozicích mnoha světových firem (např. Facebook, Google, Oracle, Generali a další).

Studium na světové úrovni, přístup k excelentní vědě i technologiím, propojení s výzkumem a praxí, kolegiální vztahy, to je MFF UK.

Buďte v té nejlepší společnosti!

www.mff.cuni.cz

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Součástí přijímacího řízení je ověření odborných, případně i jazykových schopností uchazečů.

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 600 Kč

Aktuality

Výzkum vedený náhodou

Výzkum vedený náhodou

Prestižní časopis Nature zveřejnil studii stochastických her, jejímž spoluautorem je student Matfyzu Štěpán Šimsa. číst více

Martin Myšička: Jsem rád mezi vědci

Martin Myšička: Jsem rád mezi vědci

Herec Martin Myšička studoval jadernou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Když byl ve druhém ročníku, přihlásil se na DAMU. Obě školy úspěšně dokončil, zvítězilo u něj však divadlo... číst více

InMeteo se stává partnerem Matfyzu

InMeteo se stává partnerem Matfyzu

Studenty Matfyzu čeká spolupráce s tvůrci úspěšných projektů, jako je portál In-pocasi.cz nebo aplikace VentuSky. číst více

Najdete nás i na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019

Najdete nás i na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019

Další informace o nás se můžete dozvědět na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2019 od 22.1. do 24.1.2019, výstaviště Letňany číst více

Zobrazit další aktuality (2)

Doplňující informace

Přípravné kurzy

Matematika – přípravný kurz pro středoškoláky k maturitě a studiu na vysoké škole

Kurz přehledně rekapituluje středoškolskou matematiku a pomáhá s přípravou na přijímací zkoušky i začátek studia na MFF UK. Podrobnosti naleznete na stránce kurzu.

Detailní informace k jednotlivým studijním oborům, přijímacímu řízení nebo ubytování naleznete na naší stránce pro uchazeče.

Dotazy zasílejte na e-mail pr@mff.cuni.cz.