VŠCHT nahradí fyzické dny otevřených dveří on-line festivalem

12. 1. 2021 | PR články

všcht_online_dodVysoká škola chemicko-technologická v Praze ruší kvůli epidemické situaci dny otevřených dveří, které se měly uskutečnit 23. a 24. ledna 2021. Zájemci o studium na této technologické univerzitě ale nepřijdou zkrátka. Na sobotu 6. února 2021 je pro ně připraven plnoformátový on-line festival, který nabídne 25 interaktivních místností. V nich si budou moci zájemci mimo jiné pohovořit se studenty bez přítomnosti pedagogů o tom, jak studium na přední české univerzitě probíhá. VŠCHT také nabízí možnost navštívit školu individuálně v doprovodu současného studenta v jakýkoli pracovní den.

Na programu on-line festivalu je kromě diskuze se studenty také prezentace fakult a 19 studijních programů, včetně nových ekonomických programů. K dispozici je i virtuální prohlídka školy, videa z laboratoří, přednáška o smyslu studia přírodních věd a nádavkem také hodinový DJ set. Vše se odehraje na jednom místě v rámci přehledné platformy, která funguje jak na stolním počítači či notebooku, tak v mobilu.

Moc nás mrzí, že se se zájemci o studium u nás nemůžeme vidět osobně. Myslím ale, že jsme pro ně připravili velmi kvalitní náhradu, která jim umožní zjistit vše, co je zajímá,“ říká rektor VŠCHT Pavel Matějka. Pevně věřím, že skrze datový přenos na ně dýchne také rodinná atmosféra naší školy, která je svým způsobem malá a která je vždy připravena pomoci každému, kdo si o to požádá,“ dodává.

On-line DOD startuje v sobotu 6. února v 9:00. První blok končí ve 12:30, druhý blok, identický s tím prvním, proběhne od 13:00 do 16:30. Na událost není třeba se registrovat. „Pro ty, kdo nebudou mít v daný termín čas, mám dobrou zprávu. Záznam naprosté většiny dění bude v platformě k dispozici až do letošního léta,“ vysvětluje rektor Matějka.

Otevřená univerzita

Kromě on-line DOD mají zájemci šanci navštívit VŠCHT individuálně osobně po předchozí domluvě. Za doprovodu současného studenta se podívají do poslucháren, laboratoří, prohlédnou si celý dejvický kampus a proberou vše podstatné, co se života na VŠCHT týká. Kromě toho je možné domluvit rozhovor s jedním z kariérních koučů v Poradenském a kariérním centru VŠCHT Praha, který může pomoci s výběrem vysoké školy a studijního programu

Vše se odehrává za přísných hygienických podmínek. Samozřejmě ale chápeme, že ne všem se bude chtít v této situaci cestovat do Prahy, a připravili jsme také variantu videohovoru s průvodcem, který chodí po škole, ukazuje zajímavá místa a během toho odpovídá na vše, co uchazeče zajímá,“ říká rektor Matějka s tím, že veškeré podrobnosti a kontaktní formuláře jsou dostupné na studuj.vscht.cz.

VŠCHT Praha patří dlouhodobě mezi přední české univerzity. Profiluje se jako výzkumná univerzita a  v individuální podpoře vzdělávání a zapojení studentů do výzkumu jí patří 40. místo na světě (QS ranking 2020). Pro studenty jsou připraveny inženýrské, technologické, biochemické, materiálové, farmaceutické, environmetální i ekonomické studijní programy.

Další články k tématu

VŠCHT a ÚOCHB vytvoří mimořádnou vědeckou pozici

VŠCHT a ÚOCHB vytvoří mimořádnou vědeckou pozici

Na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze vznikne nová prestižní pozice „Chair – Medicinal Chemistry“, která je určena pro špičkového zahraničního odborníka v oblasti výzkumu a vývoje léčiv. Umožní to netradiční forma spolupráce s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR, který angažmá nového vědce či vědkyně podpoří finančním darem ve výši 7 milionů korun na dobu 5 let. …

číst více
Analytický mozek se hodí všude, říká student chemie a novinář

Analytický mozek se hodí všude, říká student chemie a novinář

Matěj Pur (22) se na obor Analytické a fyzikální chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) dostal tak trochu náhodou. Teď už obor studuje druhým rokem a kromě psaní bakalářky, při kterém mu pomáhá i superpočítač, stíhá také práci v médiích. Podle svých spolužáků je unikát – studium na VŠCHT totiž bývá prací na plný úvazek. …

číst více
Otevřete si cestu k pracovním příležitostem v zahraničí přímo z Prahy

Otevřete si cestu k pracovním příležitostem v zahraničí přímo z Prahy

Láká Vás studium v České republice i v zahraničí a stále ještě zvažujete, na jakou školu se přihlásit? Prague College je britská vysoká škola v Praze, která sdružuje studenty z více než sta zemí. Výuku na Prague College zajišťují v malých skupinách zkušení vyučující z celého světa, kteří skrze praktické projekty vedou studenty k rozvoji …

číst více