Studuj na FEI a připrav se na svět 21. století

20. 3. 2020 | PR články

Jsi ve čtvrťáku a váháš, kam se vydat po maturitě? Zkoumáš ve svém volném čase, jak věci fungují a neodmítneš jedinou příležitost vyzkoušet něco nového? Chceš studovat v živoucím městě a využívat moderní zázemí univerzity? Pokud právě souhlasně přikyvuješ, jsou následující řádky určeny právě tobě. Tohle všechno, a ještě mnohem více totiž nabízí Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

Budoucnost v biomedicíně i telekomunikacích 

Ať už odmala dumáš nad tím, jak fungují lékařské přístroje, nebo si ve svém volném čase hraješ s přijímači všech druhů, z naší nabídky 13 bakalářských oborů si jistě vybereš. Pokud se hodláš studiu oddat naplno, vyber si prezenční formu. Do školy budeš muset pravidelně docházet a na oplátku si odneseš maximum zkušeností a znalostí, které ti předají naši vyučující. Jestliže upřednostňuješ samostudium s občasnými zastávkami na fakultě, je pro tebe vhodnější kombinovaná forma studia. Jen počítej s tím, že se za námi každý druhý pátek a sobotu zastavíš. Bakalářské programy trvají 3 roky, navazující magisterské studium, na jehož konci tě čeká titul Ing., zabere další 2 roky.

PR_1

A na co se u nás můžeš těšit? Protože jsme na fakultě elektrotechniky a informatiky, budeš pracovat s moderními technologiemi, informačními systémy nebo počítačovými sítěmi. Výběr konkrétního směřování závisí jen na tobě. Program Informatika tě připraví na budoucí život ve světě jedniček a nul. Naučíš se programovat, vytvářet aplikace i nastavovat operační systémy či počítačové sítě. Láká tě možnost propojení moderních technologií s pomocí druhým? V rámci unikátního programu Biomedicínské asistivní technologie tě naučíme vytvářet praktická řešení pro seniory, lidi s handicapem i jejich blízké. No a pokud chceš postupně proměňovat sci-fi ve skutečnost, studijní program Počítačové systémy pro průmysl 21. století ti ukáže, jak na to.

Nezapomínáme samozřejmě ani na klasické obory, bez kterých by to prostě nešlo. V naší nabídce tak najdeš taky programy Aplikovaná fyzika, Výpočetní a aplikovaná matematika nebo Aplikovaná elektronika.

O tom, že má naše nabídka co do sebe, se můžeš přesvědčit na vlastní oči. Stačí navštívit náš web www.studujvostrave.cz. Třeba zde objevíš i nějaký jiný studijní program, který tě přesvědčí o tom, že studovat u nás má smysl.

Muzejní exponáty hledej jinde

Stařičkou počítačovou učebnou prošla velká část všech dospělých. Jenže na FEI rozhodně nehodláme o moderních technologiích jen mluvit a pouštět snímky přes meotar. Dobře víme, že se člověk nejvíce naučí jen tehdy, pokud má možnost si všechno pořádně osahat… A právě proto má naše fakulta zázemí v high-tech budově z roku 2014 dominující ostravskému univerzitnímu kampusu. Nemusíš se tak bát, že by na tebe vykouklo něco, co už by dávno mělo mít své místo v křemíkovém nebi:-).

PR_2

A aby to všechno bylo ještě o kousek lepší, od nového akademického roku, tj. od podzimu 2020 otevíráme supermoderní laboratorní budovu, tzv. testbed. Budeš si v ní moci vyzkoušet ty nejmodernější technologie, které souvisejí s oblastmi smart factory, automotive nebo home care. Celkově jde o budovu, která je prošpikována technologiemi, které umožní realizovat projekty spojené s průmyslem 4.0, robotickou výrobní linkou, mobilními 5G sítěmi, zpracováním dat ze senzorických sítí, fotovoltaickou elektrárnou a mnohým dalším. Stačí jen začít studovat některý z našich oborů a svůj studijní čas můžeš trávit také v této zbrusu nové budově.

PR_3

Po praxi legraci

Nechceš nic podcenit a plánuješ kariéru nastartovat ještě během svých studentských let? Ukaž, co ze svého oboru umíš, některým z mnoha firem, se kterými spolupracujeme. Dostaneš možnost projevit svůj talent a třeba mezi nimi nalezneš svého budoucího zaměstnavatele nebo obchodního partnera. Způsobů propojení je hned několik, od zadání bakalářských prací, realizace praxí až po přímou výuku. Mnozí odborníci z praxe dokonce vedou odborné předměty, takže se nemusíš obávat jen velkého množství teorie. Dostaneš informace ověřené časem i skutečným světem. A jestli máš zajímavý nápad, pak ti s tvým rozjezdem podnikání umíme taky pomoci.

Možná se ti zdá, že je toho studia nějak moc. Vždyť vysokoškolská léta nejsou jen o přednáškách, praxích a nedostatku financí. Právě naopak! U nás v Ostravě toho najdeš opravdu spoustu. Už dávno nejsme město uhlí a továren. Na každém rohu najdeš kavárnu, zajímavou restauraci, divadlo nebo klub. Za návštěvu stojí i zajímavé přednášky nebo věhlasné hudební festivaly. Každému podle jeho gusta.

PR_4

Ani u nás na FEI toho ale není zrovna málo. Pokud tě baví počítačové hry, rádi tě přivítáme v našem eSport VŠB-TUO týmu, který má svůj domov právě na naší fakultě. Jako první v ČR jsme otevřeli vlastní esportovou učebnu, kde pravidelně pilujeme nejen své dovednosti herní strategie, ale také řešíme vědecká témata. O podpoře univerzitního sportu v čele s Ostravským hokejovým derby, které pravidelně hrajeme (a vyhráváme) s Ostravskou univerzitou asi nemusíme dlouze povídat.

Tak neváhej, přidej se k nám na FEI a nastartuj svou budoucí kariéru. Tvá cesta může začít ihned – stačí podat přihlášku

Další články k tématu

Fakulta elektrotechniky a informatiky žije i během pandemie. Zahradu má na střeše

Fakulta elektrotechniky a informatiky žije i během pandemie. Zahradu má na střeše

Budova Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO), stejně jako celý kampus školy, kvůli epidemii povětšinou zeje prázdnotou. Život na této fakultě se ale rozhodně nezastavil a do její budovy ve tvaru písmene U se můžete podívat klidně hned ve virtuální prohlídce interiérů fakulty. Mezi barevně nejvýraznější prostory v budově patří …

číst více
Proč si na vysoké vybrat profesně orientovaný studijní program?

Proč si na vysoké vybrat profesně orientovaný studijní program?

Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to vlastně bude?“. Pojďme se podívat na to jaké výhody mají jednotlivé typy zaměření studijních programů. Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to …

číst více