Proč si vybrat Lékařskou fakultu MU?

31. 1. 2024 | PR články

MED MUNI
„Zaujal mě progresivní přístup k výuce a moderní zázemí, proto byla MED MUNI moje první a jediná volba,“
říká Nela Pelánková, studentka 5. ročníku Všeobecného lékařství. Zájem o studium na Lékařské fakultě Lékařské fakultě Masarykovy univerzity trvale roste a v současnosti v porovnání s ostatními lékařskými fakultami v Česku evidujeme nejvyšší množství přihlášek. Mimo excelentní vybavenost, skvělé pedagogy a širokou nabídku studijních programů lze zmínit také stoprocentní profesní uplatnění našich absolventů.

Jaké nabízíme programy?

Můžeš si vybrat šestileté studium Všeobecného lékařství, pětileté studium Zubního lékařství anebo zvolit studium v některém z desíti tříletých bakalářských programů. Pro studenty navazujících magisterských programů nabízíme pět dvouletých studijních programů.

Jak u nás vypadá studium?

Základ studia tvoří přednášky, semináře a výuka v laboratořích a na pitevnách. Do výuky jsou zapojeny interaktivní prvky a nejmodernější technologie našeho Simulačního centra. Studenti zubního lékařství a bakalářských programů se dostanou do praxe už od prvních ročníků. U všeobecného lékařství jsou první roky zaměřeny na preklinické studium, během nichž poznáš lidské tělo a to, jak funguje. Studenti organizují doučování nebo praktické semináře a už během studia se můžeš zapojit do vědeckého výzkumu na teoretických ústavech i klinikách.

Jak se u nás budeš cítit?

Poznáš, že to u nás není jen o dřině pro získání diplomu, ale o přípravě na skutečný život v oboru. Náš záběr je široký, stejně jako jsou proměny v oblasti medicíny. Už od začátku studia můžeš najít parťáky ve fakultních spolcích, kde získáš podporu od starších kolegů; studium totiž není jen o knihách, ale i o lidech, kteří ti pomůžou posouvat se vpřed.

MED MUNI studenti

Jak fakultu hodnotí studenti?

„Naše fakulta je velká, ale místo pro seberealizaci na ní najdou studenti všech programů. A jsem vděčná za to, jak podporuje studentské aktivity, což rozhodně není běžné. Díky tomu tu najdeš řadu šikovných lidí, kteří už během studia dělají tento svět lepším místem. Potkáváme se například na osvětových akcích pro veřejnost, protože zdraví začíná u každého z nás tím, že o něj pečujeme. Ne až v čekárně lékaře, když už o něj více či méně přicházíme,“ říká Nela.

Co poradit těm, kdo si chtějí naši fakultu vybrat?

„Investuj čas do hledání studijního programu, který tě bude opravdu bavit a pak se hlavně soustřeď na přijímačky. Určitě bych nenechávala věci osudu a učila se průběžně – individuálně, s kamarády nebo na kurzech. Je možnost přijetí bez přijímaček? Máš dobré známky? Jazykové certifikáty? Pracoval jsi na středoškolské odborné činnosti? Využij všechny informace, ať se dostaneš do svého vysněného programu,“ drží pěsti Nela.

Další články k tématu

Zlínský kraj pořádá stáže pro mladé lékaře, chce tím vyřešit krizi

Praktičtí lékaři stárnou. Ve Zlínském kraji je až 40 procent starších 60 let, někteří pak ordinují i po osmdesátce. Nové lékaře se kraj snaží nalákat studentskými praxemi i finanční podporou na vybavení ordinací. Týdenní stáže „Praktikem na zkoušku“ proběhnou letos v létě. Zúčastnit se jich může 25 mediků, kteří absolvují praxi v deseti vybraných ordinacích ve […]

číst více

Na brněnské informatice je celkem chill

Dny otevřených dveří na Fakultě informatiky MU v tomto akademickém roce již přivítaly více než 600 uchazečů a jejich rodinných příslušníků či přátel. Děkan Jiří Barnat je provedl nabízenými studijními programy a náležitostmi přijímacího řízení. Následovalo představení života na FI studentskýma očima. Zájemce jsme seznámili s vědou, kterou na FI děláme, se zástupci Sdružení průmyslových partnerů i […]

číst více

Proč jít na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity?

Láká vás ekonomická sféra? Veřejná správa? Studujte na ECON MUNI! Na našich studentech nám záleží. Chceme, abyste se u nás cítili dobře a dostali kvalitní a praktické vzdělání. Jsme moderní fakulta plná chytrých a inspirativních lidí, která udává trendy ve vědě i výuce. Vždy držíme vysoký standard a svým zaměřením jsme přínosem pro společnost. Jsme unikátní tím, že […]

číst více