Téma:chci studovat chemii

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

Večer s vědou a chemií

Večer s vědou a chemií na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice 20. dubna 2011 v 13:00.

číst více

Skotský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Duncan Gregory o chemii pevných látek a nanosvětě

V týdnu mezi 28. březnem a 1. dubnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Duncan Gregory z Glasgow University ve Skotsku.

číst více

Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice zvolil kandidáta na funkci děkana pro funkční období do roku 2015

Ve středu 16. února v dopoledních hodinách zvolil Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období do roku 2015 – je jím současný děkan fakulty prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc.

číst více

Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice volí kandidáta na funkci děkana

V úterý 8. února v odpoledních hodinách se akademické obci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice představí kandidáti na funkci děkana pro další čtyřleté období.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Národní kolo chemické olympiády na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Ve dnech 24. a 27. ledna se uskuteční na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice národní kolo 47. ročníku Chemické olympiády kategorií A (gymnázia) a E (střední odborné školy s chemickým zaměřením).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin

Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.

číst více

Japonský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice / prof. Keiji Tanaka o fyzice pro chemiky

V týdnu mezi 4. až 8. říjnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Keiji Tanaka z Hokkaido University v Japonsku.