Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice volí kandidáta na funkci děkana

7. 2. 2011 | Tiskové zprávy

V úterý 8. února v odpoledních hodinách se akademické obci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice představí kandidáti na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Ve 14 hodin odpoledne se na předvolebním shromáždění akademické obce nejstarší fakulty Univerzity Pardubice v posluchárně C1 (budova HA v novém areálu fakulty v univerzitním kampusu) představí tři kandidáti, kteří přijali kandidaturu na funkci děkana fakulty. Jsou jimi v abecedním pořádku:

• prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc., současný děkan fakulty (2007 – doposud), proděkan fakulty pro pedagogiku v letech 2001 – 2007, z katedry obecné a anorganické chemie;
  • prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., rektor Univerzity Pardubice v letech 2006 – 2010, prorektor univerzity v letech 2000 – 2006 (pro zahraniční vztahy a pro vědu a výzkum), bývalý člen Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace, z katedry fyzikální chemie;
  • prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc., děkan fakulty v letech 2001 – 2004, 2004 – 2007, současný proděkan fakulty pro vědu, z ústavu environmentálního a chemického inženýrství.

Na veřejném předvolebním shromáždění vystoupí před akademickou obcí fakulty, studenty a zaměstnance, a seznámí ji se svými představami o dalším směřování fakulty ve všech oblastech jejích činností.
O týden později, tedy ve středu 16. února dopoledne se pak uskuteční volební zasedání Akademického senátu Fakulty chemicko-technologické, na němž budou senátoři volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období, kterého doporučí rektorovi univerzity ke jmenování. Současnému děkanovi fakulty prof. Ing. Petru Lošťákovi, DrSc., končí první čtyřleté funkční období dne 2. dubna t. r., proto akademický senát fakulty vypsal volby na kandidáta na tuto funkci pro další období. Patnáctičlenný nejvyšší samosprávný zastupitelský akademický orgán fakulty – akademický senát – bude volit kandidáta na funkci děkana pro období 2011 – 2015. Bude-li navržený kandidát zvolen, rektor univerzity by jej měl jmenovat do funkce s účinností od 3. dubna 2011.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice rozvíjí šedesátiletou tradici vysokoškolské výuky chemie, chemicko-technologických a chemicko-biologických disciplín v Pardubicích, pěstované od roku 1950 nejprve na Vysoké škole chemické, později v roce 1953 přejmenované Vysoké škole chemicko-technologické. V čele samostatné fakulty, která vznikla v roce 1991 při přeměně z jednofakultní vysoké školy na univerzitu, stály doposud ve funkci děkana čtyři osobnosti –prof. Ing. Jaromír Šňupárek, DrSc. (1992 – 1998), doc. Ing. Josef Kotyk, CSc. (1998 – 2001), prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc. (2001 – 2007) a prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc. (2007 – doposud). (případné bližší informace k volbě kandidáta podá předseda AS FChT – prof. Ing. Oldřich Pytela, DrSc. – 466 037 500)

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice