Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice zvolil kandidáta na funkci děkana pro funkční období do roku 2015

21. 2. 2011 | Tiskové zprávy

Ve středu 16. února v dopoledních hodinách zvolil Akademický senát Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období do roku 2015 – je jím současný děkan fakulty prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc.

Minulý týden se akademické obci Fakulty chemicko-technologické na veřejném shromáždění představili se svojí vizí vedení fakulty v následujících letech 3 kandidáti do čela fakulty – prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc., současný děkan fakulty, prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., rektor Univerzity Pardubice v letech 2006 – 2010, prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc., děkan fakulty v letech 2001 – 2007.

Na volebním zasedání Akademického senátu Fakulty chemicko-technologické byl těsnou většinou 8 hlasů z patnácti zvolen kandidátem na funkci děkana pro další funkční období současný děkan fakulty prof. Lošťák. Předseda akademického senátu fakulty tak na základě provedené volby v tomto nejvyšším zastupitelském akademickém orgánu fakulty kandidáta doporučí rektorovi univerzity ke jmenování.

Jmenování navrženého kandidáta do funkce děkana fakulty rektorem univerzity se očekává s účinností od 3. dubna 2011.

Prof. Petr Lošťák zastává funkci děkana v 1. funkčním období od roku 2007 a podle zákona o vysokých školách může zastávat funkci děkana dvě po sobě jdoucí funkční období. V letech 2001 – 2007 působil ve funkci proděkana fakulty pro pedagogiku. Odborně působí na katedře obecné a anorganické chemie.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice rozvíjí šedesátiletou tradici vysokoškolské výuky chemie, chemicko-technologických a chemicko-biologických disciplín v Pardubicích, pěstované od roku 1950 nejprve na Vysoké škole chemické, později v roce 1953 přejmenované Vysoké škole chemicko-technologické. V čele samostatné fakulty, která vznikla v roce 1991 při přeměně z jednofakultní vysoké školy na univerzitu, stály doposud ve funkci děkana čtyři osobnosti –prof. Ing. Jaromír Šňupárek, DrSc. (1992 – 1998), doc. Ing. Josef Kotyk, CSc. (1998 – 2001), prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc. (2001 – 2007) a prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc. (2007 – doposud).

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice