Národní kolo chemické olympiády na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

21. 1. 2011 | Tiskové zprávy

Ve dnech 24. a 27. ledna se uskuteční na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice národní kolo 47. ročníku Chemické olympiády kategorií A (gymnázia) a E (střední odborné školy s chemickým zaměřením).

Chemická olympiáda je tradiční soutěží pro studenty gymnázií (kategorie A) a středních průmyslových škol (kategorie E), kteří si vedle výuky chemie v rámci osnov našli čas na další zdokonalení v oboru, který většinou chtějí po ukončení střední školy i dále studovat. V rámci soutěže mohou změřit síly s dalšími stejně nadanými studenty a předvést své znalosti i praktické dovednosti.

Ústřední komise Chemické olympiády při výběru soutěžících plně respektovala výsledky zaslané krajskými komisemi. V obou kategoriích tak byli vybráni ti nejlepší z krajských kol: v kategorii A celkem 47 soutěžících a v kategorii E 7 soutěžících. Národního kola Chemické olympiády se tedy v Pardubicích zúčastní 54 středoškoláků. Studenti budou soutěžit v úterý a ve středu 25. a 26. ledna v nových laboratořích Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Slavnostní zahájení národního ročníku Chemické olympiády proběhne v posluchárně A1 Auly Arnošta z Pardubic v pondělí 24. ledna v 17 hodin. Výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtek 27. ledna v 10 hodin v posluchárně C1 na Fakultě chemicko-technologické (budova HA).

Všichni účastníci národního kola Chemické olympiády dostanou v případě, že zahájí vysokoškolské studium chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice motivační mimořádné stipendium ve výši 2400 Kč měsíčně v prvním akademickém roce studia. Za umístění od 1. do 3. místa olympiády budou v obou kategoriích navíc oceněni speciální cenou děkana fakulty.

Národní kolo 47. ročníku Chemické olympiády kategorií A a E připravuje ve spolupráci s Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice a Ústřední komisí Chemické olympiády Vysoká škola chemicko-technologická v Praze z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které tuto akci každoročně vyhlašuje. Na zabezpečení olympiády se též podílí Česká společnost chemická.

Konání Chemické olympiády sponzorsky podpořila řada partnerů, zejména z řad chemických podniků a firem z celé naší republiky.

Záštitu nad akcí převzali prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., rektor Univerzity Pardubice, a prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc., děkan Fakulty chemicko-technologické.

Bližší informace a kontakt:
prof. Ing. Karel Ventura, CSc.
vedoucí Katedry analytické chemie FChT
telefon 466 037 086, mobil 737 480 433