Studentský život

Studentský život v našich městech. Co, kde, jak a hlavně za kolik.

Vysoká škola se obvykle vybírá podle studijních programů a jejich uplatnění, prestiže školy, anebo dostupnosti. Neméně důležité je však i to, jak se v daném městě studentům žije. Jaké jsou možnosti bydlení, kam za zábavou, na kolik to celé vyjde a jaké jsou šance při hledání brigády v tom kterém městě? Na to jsme hledali odpovědi.   …

číst více

Jak naplno využít všechny výhody ISIC karty

Taky svou ISIC kartu vytahujete z peněženky jen při návštěvě kina, nebo když se čistě náhodou vyskytnete v blízkosti nějaké kulturní památky? Tak věřte, že ji využíváte jen asi z 5 %. Změňte to a vymáčkněte z ISICa maximum! 1)      ZÁBAVA – to jsou kina, muzea, památky, koupaliště, zoo, hudební festivaly a mnoho dalšího. Všude, kde nabízejí možnost zaplatit …

číst více

Přehled studentských účtů: Která banka je nejvýhodnější pro studenty?

Každá banka v rámci studentských účtů nabízí jiné výhody a podmínky pro jejich získání. Je těžké se v nich zorientovat. Proto vám přinášíme aktuální přehled a výčet nejdůležitějších informací pro snadnější výběr. Řada studentů nemá vyšší pravidelný příjem. Právě proto by mělo být samozřejmostí vedení účtu alespoň do 26 let zcela zdarma. Většina českých bank to skutečně …

číst více

S time managementem vám pomůže mistr socialistických seriálů

Na školách ve Velké Británii se nedávno rozhodli zrušit klasické ručičkové hodiny. Studenti z nich prý neumí vyčíst čas. Nově je tak nahradí hodiny digitální, se kterými studenti pracovat umí, jelikož tráví spoustu času na počítačích a chytrých telefonech. Pokud neumíte hodiny, mistr time managementu z vás nikdy nebude, takže první krok k efektivnímu rozvržení času zní…   …

číst více

Zkrátíme standardní dobu studia, rozhodla vláda

Vláda na všeuniverzitním sjezdu v Plzni v neděli hlasovala o návrhu zákona na zkrácení standartní doby studia. Návrh byl prostou většinou přijat, a tak bude nově studium na bakalářském stupni třísemestrální, magistři pak budou mít hotovo už po pouhém semestru. Podnětem k návrhu byl průzkum ministerstva školství, na základě něhož bylo zjištěno, že i takzvaní „rychlostudenti“ vykonávají …

číst více

Od zoufalství po vítězství aneb 7 fází vysokoškoláka

Vysoká škola vás změní, ať už chcete nebo ne. Po počátečním okouzlení následuje většinou vystřízlivění. Vztah studenta k jeho alma mater se tak vlastně ani tolik neliší od jakéhokoliv jiného vztahu. Abyste se mohli pořádně připravit, sestavili jsme pro vás seznam fází, kterými si při studiu nejspíš projdete. 1.       Nadšený začátečník Touto fází si nezbytně nutně …

číst více

Prezident jmenoval 12 rektorů vysokých škol

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval dvanáct rektorů veřejných vysokých škol. Nakonec se jmenování nekonalo na Pražském Hradě, ale v Karolinu a samotné předání dekteru provedl na žádost prezidenta ministr školství Robert Plaga. Noví rektoři a rektorky povedou školy do roku 2022. Většina z nich nastoupí do funkce od února, pouze staronové rektorka Vysoké školy ekonomické …

číst více

VIDEO: Student vytáhnul nůz při imatrikulaci

Napínavé momenty se odehraly při slavnostní imatrikulaci nových studentů Univerzity Hradec králové (UHK) , když osmadvacetiletý muž narušil tento ceremoniál. Jednalo se o stávajícího studenta fakulty informatiky a managementu UHK.  Tento narušitel přirovnával univerzitu k inkvizičnímu soudu a nakonec po akademicích hodil nůž. Celý incident musela řešit policie. Přesný video záznam celeho incitentu naleznete zde:   …

číst více

Dítě a studium. Které VŠ vychází vstříc?

Jak skloubit studium a péči o rodinu? Tuto otázku řeší stále více studentů. Vysoké školy jim proto vycházejí vstříc a zakládají dětské koutky, kam studenti mohou své ratolesti po dobu výuky umístit.  Dětské koutky či přímo mateřské školy už má většina velkých českých univerzit. Koutky fungují na dvojím principu: buď dítě hlídá rodičem domluvený známý …

číst více

Student v zahraničí aneb Léto s omezeným rozpočtem

Prázdniny jsou tady a s nimi touha vyrazit k moři. Nebo do hor. Prostě pryč, aspoň na pár dnů. Se studentským rozpočtem to ale vždycky jednoduché. Poradíme vám, co vykouzlit i s minimem peněz. DO 5 000 KČ Pro dobrodruhy Nízké rozpočty byly vždycky pro dobrodružné povahy lehkou výzvou a snadno zdolatelnou překážkou. Můžete vyrazit …

číst více