Prezident jmenoval 12 rektorů vysokých škol

30. 1. 2018 | Studentský život

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval dvanáct rektorů veřejných vysokých škol. Nakonec se jmenování nekonalo na Pražském Hradě, ale v Karolinu a samotné předání dekteru provedl na žádost prezidenta ministr školství Robert Plaga.

Noví rektoři a rektorky povedou školy do roku 2022. Většina z nich nastoupí do funkce od února, pouze staronové rektorka Vysoké školy ekonomické pak od dubna 2018.

Kdo a na jaké vysoké škole se stal rektorem naleznete zde:

prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze
doc. MgA. Tomáš Vaněk, rektor Akademie výtvarných umění v Praze
prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., rektor České zemědělské univerzity v Praze
doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. rektor Českého vysokého učení technického v Praze
prof. Mgr. Petr Oslzlý, rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně
prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D., rektorka Mendelovy univerzity v Brně
doc. RNDr. Miroslav Brzezina, CSc., rektor Technické univerzity v Liberci
prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, rektor Univerzity Karlovy
prof. Mgr. Jaroslav Miller, M. A., Ph.D., rektor Univerzity Palackého v Olomouci
prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., rektor Univerzity Pardubice
prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA, rektor Veterinární a farmaceutické univerzity Brno