VŠP v Jihlavě chystá nové obory

Nový obor – Cestovní ruch, nabídne od nového akademického roku Vysoká škola polytechnická v Jihlavě.

číst více

Jaké jsou možnosti studia v zemích EU?

Počet studentů, kteří část svých studií stráví v zahraničí, neustále roste. Zaměstnavatelé chtějí po absolventech nejen chuť dále se vzdělávat nebo rozhodovat se a nést zodpovědnost, ale také (a především) jazykové schopnosti. Právě lepší osvojení si jazyka a také poznání jiné země jsou důvody, které vedou mladé lidi ke studiu v zahraničí.

číst více

Západočeská univerzita nabízí studium výtvarnictví

Chtěli byste studovat výtvarné umění a nedostali jste se na uměleckou vysokou školu? Pak můžete využít nových kurzů Západočeské univerzity v Plzni, které nabízejí možnost studia výtvarné techniky a dějin umění bez přijímacích zkoušek.

číst více

Evropský parlament mládeže: Příležitost vyzkoušet si politiku

Nebaví Vás poslouchat stále stejné řeči českých politiků? Říkáte si: „Už abych byl(a) na Grossově místě já,“ ale nevíte, kde začít? Právě Vám je určen Evropský parlament mládeže (EYP), sdružující přes 30 národních komisí z evropských zemí. „Tato organizace dává šanci mladým lidem podrobně se zabývat celosvětovými problémy. Můžete cestovat a poznat lidi z různých koutů Evropy,“ říká student brněnského Gymnázia Řečkovice Filip Ondra. „Ale jde především o zábavu a získávání nových zkušeností“, dodává s úsměvem.

Evropská kulturní studia – nový obor na ZČU v Plzni

Akreditační komise MŠMT začátkem dubna schválila dvouletý obor Evropská kulturní studia v navazujícím magisterském studiu na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Přihlášky do akademického roku 2005/2006 je možné podávat elektronicky do 30. dubna 2005 (www.ff.zcu.cz).

číst více

Koleje v novém: Vyplatí se tam ještě bydlet?

Už od příštího roku bude zavedena reforma, která od základů změní dosavadní studentské bydlení. Ministerstvo končí s dotacemi na ubytování, koleje půjdou nahoru, studenti nově dostanou asi sedm set korun na ruku. A zůstane na nich, co s nimi udělají. Nebude však za takovýchto podmínek lepší jít bydlet na privát?

Chytilová bude vedoucí Katedry režie

Režisérka Věra Chytilová od 1. 5. 2005 povede Katedru režie pražské FAMU.

Europass

Soubor pěti dokumentů, které jsou dokladem o znalostech a dovednostech občanů Evropské unie, by měl zjednodušit pohyb zaměstnanců po členských státech EU. Chystáte-li se udělat díru do světa, respektive do Evropy, rozhodně čtěte dál.

Soukromé vysoké školy II.: Tentokrát něco z Brna

I v Brně je možné najít několik soukromých vysokých škol, o které byste jako budoucí studenti mohli mít zájem. Zvláště, pokud pošilháváte po právech nebo ekonomii. Právnické a ekonomické obory jsou totiž to hlavní, co v Brně soukromé školy nabízejí. Jestli vám nějaké to školné nedělá potíže, můžete do toho jít. Na přihlášky máte totiž ještě čas.

Darja Lešanovská – nejkrásnější vysokoškolačka pro rok 2005

Ve středu 6.dubna byla ve Zlíně vyhlášena Miss Academia 2005. Stala se jí Darja Lešanovská, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.