Výdaje při studiu

S jakými náklady počítat při studiu na vysoké škole

Ačkoliv školné se na veřejných vysokých školách zatím neplatí, vedlejší náklady mohou jít i do desetitisíců. Za co studenti utratí nejvíce a s jakými náklady asi reálně počítat?

Brigáda na poslední chvíli

Prázdniny jsou téměř v polovině, alespoň pro středoškoláky. Je možné si i teď sehnat prázdninovou brigádu a do začátku školního roku si něco přivydělat? Pokud budete ochotní se přizpůsobit podmínkám, možnosti přivýdělku zde stále jsou. (pozn.: článek byl aktualizován 22. 6. 2014 (lč))

číst více

Anketa: Z čeho budete financovat studium?

Začal nový akademický rok a do přednáškových sálů zasedli i prváci. Nová škola s sebou ale nenese jen nové zážitky a nové kamarády. Studium na vysoké škole znamená i nové výdaje. Skripta, pomůcky, nájem či seznamovací večírky něco stojí. A většinou ne málo. Ptali jsme se tedy studentů prvních ročníků, z čeho budou financovat výdaje při studiu.