Univerzita Komenského v Bratislavě

Slovenské VŠ vychází studentům v mnohém vstříc

Studujete na vysoké škole a patříte k těm, kteří musí platit školné? Nevěšte hlavu, možná vám půjčí univerzitní nadace. Nevíte si rady s centralizovanou elektronickou přihláškou? Utěšit svou duši můžete v univerzitním pastoračním centru. Přečtěte si, čím se kromě jazyka výuky liší slovenské vysoké školství od studia v Česku.

Studium u sousedů: Univerzita Komenského v Bratislavě

Univerzita Komenského v Bratislavě se chlubí tím, že je největší a nejstarší vysokou školou na Slovensku. To ale samozřejmě nejsou jediná její specifika. Pojďme si ji tedy nyní představit trochu blíž.

číst více

V Praze mi chybí snad jen studentské městečko, říká studentka ze Slovenska

O studentce Janě Dorčákové, která pochází ze Slovenska, se rozhodně nedá říct, že by trpěla nedostatkem samostatnosti. Už na střední odešla od rodičů a bydlela na internátě. Postupné stěhování za studiem ji nakonec dovedlo přes Bratislavu až na Karlovu univerzitu do Prahy. Jak srovnává slovenské školství s tím českým, co jí v Praze chybí a jak se vyrovnala s pro ni úplně novým prostředím? Pozn. Článek byl aktualizován 28. 2. 2010 (kav).