Studium více škol

Vzali mě na víc škol, jak si vybrat?

Přijímací zkoušky jsou za vámi a už jen čekáte na rozhodnutí o přijetí. Přijdou vám obálky ze všech škol, na které jste se hlásili – a víc kladných rozhodnutí. Jak si teď vybrat?

Anketa: Studium více škol najednou

Přijali vás na víc škol? Podobné dilema jako vy – tedy na kterou jít, anebo zda zkusit studovat více z nich najednou – řeší stále víc vysokoškoláků. Řešili ho i studenti a absolventi v následující anketě. Jak své rozhodnutí zpětně hodnotí a jaké jim přineslo studium více škol výhody a nevýhody?

číst více

Irena Křížová: Člověk by si měl plnit sny nezávisle na věku

Že je studium na vysoké škole těžké? A co takhle studovat dvě školy? A k tomu pracovat? A do toho všeho ještě vést domácnost? Tento heroický úkol si vytyčila Irena Křížová (45) z Brna a už třetím semestrem jej s vypětím sil zvládá. A co víc, baví ji to. Plní si tak svůj někdejší studijní sen.

číst více

Přijali mě na VŠ. Co teď?

Na stole vám leží ze schránky čerstvě vytažený dopis o přijetí na vámi vybranou vysokou školu. Co vás teď čeká? Na co je třeba se připravit? Co dělat, pokud vás přijali na více škol? Čtěte. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)