Studium v pozdním věku

Studentka TUL: Univerzitu třetího věku můžu směle doporučit

Studium na vysoké škole není jen pro mladé. Své o tom ví důchodkyně Věra Matyášová, která navštěvuje Univerzitu třetího věku při Technické univerzitě v Liberci.

číst více

Studium na Univerzitě třetího věku mi otevřelo nový svět

Václav Martínek (82) se ve svém věku věnuje tolika aktivitám, že by mu mnozí dnešní vysokoškoláci mohli závidět. Chodí pravidelně plavat, je místopředsedou Klubu důchodců ČKD – Elektrotechnika, překládá ze srbštiny a chorvatštiny, aktivně se věnuje hudbě a turistice. A k tomu všemu ještě chodil čtyři roky do školy, konkrétně na Univerzitu třetího věku (U3V) Vysoké školy ekonomické. Co ho ke studiu přivedlo a jak na ně vzpomíná, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

číst více

„Na každou přednášku se těším,“ říká studentka univerzity třetího věku

Nejen ve dvaceti se dá studovat. To dokazuje důchodkyně Eva Pokorná, která v rozhovoru představuje své studium na Univerzitě třetího věku Masarykovy univerzity.