Studium na Slovensku

Slovenské VŠ vychází studentům v mnohém vstříc

Studujete na vysoké škole a patříte k těm, kteří musí platit školné? Nevěšte hlavu, možná vám půjčí univerzitní nadace. Nevíte si rady s centralizovanou elektronickou přihláškou? Utěšit svou duši můžete v univerzitním pastoračním centru. Přečtěte si, čím se kromě jazyka výuky liší slovenské vysoké školství od studia v Česku.

Studium u sousedů: Univerzita Komenského v Bratislavě

Univerzita Komenského v Bratislavě se chlubí tím, že je největší a nejstarší vysokou školou na Slovensku. To ale samozřejmě nejsou jediná její specifika. Pojďme si ji tedy nyní představit trochu blíž.

číst více

„Nevýhoda studia na Slovensku? Žádná mě nenapadá!“

„Žilina je překrásné město a za žádné jiné bych ji nevyměnil,“ říká hrdě žilinský student Daniel Martynek a vysvětluje, proč bylo jeho rozhodnutí pro studium na Slovensku přirozené a proč si jako Čech na slovenské škole nepřipadá nijak nepříjemně.