Státní školy

Policejní akademie a UNOB: Ve službách státu

Že existují univerzity veřejnoprávní a soukromé, to asi víte. Slyšeli jste ale už o dvou státních školách? Představujeme vám Policejní akademii a Univerzitu obrany.

číst více

Co studovat: veřejnou, nebo soukromou VŠ?

V České republice si můžete vybrat mezi desítkami vysokých škol. Na vaši přihlášku každý rok čekají dvě státní, přibližně 25 veřejných a bezmála padesátka soukromých. Přečtěte si, jak zvolit tu, která vám bude vyhovovat.

Vysoké školství v České republice

O tom, jak to chodí na základních a středních školách, má většina maturantů z vlastní zkušenosti dobrý přehled. Tuší však, čím se řídí vysoké školy a kolik jich v Česku vůbec je? Na základní otázky o českém vysokoškolském vzdělávání se pokouší odpovědět tento článek.

číst více

Soukromé versus veřejné vysoké školy: věčný boj?

Dost možná patříte právě k těm, kteří se letos rozhodují pro tu nejlepší vysokou školu. V takovém případě jste se pravděpodobně už setkali i s otázkou, zda se rozhodnete pro školu veřejnou či soukromou. V tomto článku jsme se pokusili nahlédnout nezáviděníhodné dilema z různých stran, zeptali jsme se i na názor z řad studentů. Náš přehled nebude zřejmě vyčerpávající, mohl by vám ale nabídnout zajímavá témata ke zvážení. Pozn. Článek byl 4. 12. 2011 aktualizován (kav).