Sinologie

Studium za Velkou čínskou zdí

V našich speciálech jsme se věnovali studiu v Německu, ve Francii, v Anglii i v USA nebo v Africe. V tomto článku se zaměříme na studium na Dálném východě. Konkrétně se podíváme na možnosti studia v Číně, jejíž jméno je v současnosti nejen často zmiňováno v médiích v souvislosti s mezinárodní politikou a ekonomií, ale jejíž kultura, historie a lidé určitě stojí za bližší prozkoumání. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Buďte jiní – získejte jazykový certifikát z čínštiny!

Jsou jazyky, jejichž výuku zajišťuje velká většina jazykových škol. Pak jsou jazyky, které poskytuje několik jazykových škol. A pak jsou jazyky, které se vyučují opravdu jen na několika málo z nich. Mezi takové patří třeba čínština. A věřte nebo ne, i z ní dnes můžete mít jazykový certifikát…

číst více