KROK PO KRŮČKU: S čím a v čem na přijímací zkoušky

Zatímco mnozí v těchto dnech vyrážejí do ulic či do přírody užívat si příjemného počasí, pro letošní maturanty a ty, kdo se hlásí na nějakou vyšší či vysokou školu, tento čas zas tak idylický není. VysokéŠkoly.cz se jim proto snaží jejich útrapy co nejvíc ulehčit. Dnes si přečtěte, na co byste neměli a na co naopak určitě měli zapomenout, až půjdete k přijímacím zkouškám.

číst více

Svízelná kolonka na přihlášce na VŠ

Jedním z největších problémů zájemců o studium je klasicky vyplnění kolonky, v níž má uchazeč prokázat svůj zájem o studium (na formuláři SEVT na str. 2). Přinášíme několik tipů, jak si s touto zapeklitostí poradit. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Jak vyplnit složenku k přihlášce na VŠ?

I když už dnes většina škol přijímá platby za přihlášky elektronicky, nabízí se vám i možnost odeslat poplatek prostřednictvím složenky. Jak na to? Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Přihláška odeslána. A co dál?

Přihlášku jste odeslali, se složenkou jste se porvali. První krok máte za sebou, před sebou však ještě to nejdůležitější – zvládnout přijímací zkoušky. Je teprve únor, ale už teď je načase začít se systematickou přípravou. Čím dříve se na ně totiž začnete připravovat, tím máte větší šanci na úspěch. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připravenému. Pozn. Článek byl 11. 1. 2012 aktualizován (kav).