Postgraduální studium

Tituly MBA, BBA, DBA, MSc, LLM: Co to je a kde to získat

Studium MBA začíná být poměrně známým i v České republice. Ovšem nejen manažeři mají svůj titul – kromě MBA a variant BBA a DBA na několika českých školách můžete získat za jméno třeba LLM či MSc. Co tyto zkratky znamenají a kde takový titul získáte?

číst více

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

číst více

Západočeská univerzita hledá mladé vědce

Západočeská univerzita v Plzni vyhlásila dvacet čtyři výběrových řízení na pozice postdoktorandů (tzv. postdok) v rámci projektu Excelence lidských zdrojů jako zdroj konkurenceschop­nosti regionu (EXLIZ). Pro budoucí vědce jsou připraveny nadstandardní platové (min. 40 tisíc korun měsíčně) i pracovní podmínky. Postdok bude s podporou projektu vyslán také na stáž v rozsahu 3 – 5 měsíců na jiné vědecké nebo aplikační pracoviště v zahraničí nebo …

číst více

Doktorand VUT Jakub Altšmíd: Nebojte se chemie

Jakub získal inženýrský titul na Vysoké škole chemicko-technologické a pokračuje postgraduálním studiem na Vysokém učení technickém v Brně.

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

Postgraduální studium na PřF UK: přihlášky do 3. března!

Laboratoř buněčné biologie kvasinek (PřF UK) přijme absolventy VŠ se zájmem o oblast buněčné biologie kvasinek do postgraduálního studia s možností ucházet se o nadstandardní stipendium (do 4.3. 2011). Vítána je znalost metod mikrobiologie, molekulární a buněčné biologie, v optimálním případě i fluorescenční mikroskopie a ovládání angličtiny. Důležitý je zájem získávat nové dovednosti, samostatný přístup k řešené problematice a schopnost spolupráce. Bližší …

číst více