Poplatek za delší studium

I veřejné školy mají své ceníky. Podívejte se, na jaké poplatky můžete narazit

Během vysokoškolského studia se studenti běžně setkávají s poplatky za přihlášku či třeba za delší nebo další studium. Jenomže toho, za co se na vysoké škole platí, je mnohem víc. Na jaké položky v cenících veřejných škol jsme například narazili, to už se dočtete v tomto článku.

číst více

Dobeš: školné pravděpodobně jen pro „věčné studenty“

Jen pár hodin po zahájení Týdne neklidu vystoupil ministr školství Josef Dobeš s prohlášením, že školné nakonec zavedeno nebude – nebo přesněji, bude se týkat jen tzv. věčných studentů. Studenti, zástupci vysokoškolských orgánů i mnozí politici sice tento nový obrat ve vývoji vysokoškolské reformy vítají, berou jej však stále s rezervou. Nejčastějším argumentem je, že odstoupení od plánovaného školného …

číst více

Bakalářské a magisterské obory, jejich souběžné či následné studium a možnosti přestupu

Základ vysokoškolského studia tvoří především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující. Jak dlouho takové studium trvá a jaké tituly mohou jeho absolventi získat? Je povoleno přecházet mezi dvěma obory v rámci fakulty, nebo dokonce mezi dvěma různými školami? A jak je to s poplatky, přesáhne-li student řádnou dobu studia nebo pokud studuje další obor? Odpovědi na tyto otázky najdete níže. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).