Pomoc studentům

Stipendium pro handicapované od instutu CEMI

Před 5 lety zahájil institut CEMI stipendijní program pro handicapované zájemce o studium MBA a LLM. Za dobu trvání programu již institut podpořil osoby se zdravotním znevýhodněním částkou téměř dva a půl milionu korun. Letos byli k jednoletému profesnímu studiu vybráni celkem tři stipendisté, kterým byla udělena finanční podpora ve výši necelých 350 000 korun. Institut CEMI se …

číst více

Od studentského ombudsmana ke studentským poradcům

Musím opakovat předmět, ze kterého mě vyučující vyhodil? Když nestíhám školu, jak ji můžu přerušit? Přišla mi obálka s vyměřením poplatku za studium, co mám dělat? S těmito i dalšími problémy pomáhá už tři roky studentům Masarykovy univerzity Veronika Kudrová. Patří do týmu Studentských poradců, kteří od podzimu 2007 utíkají od učebnic poradit s řešením problémů, které mohou během studia nastat.

číst více