Kanada

Jak sehnat letní brigádu v zahraničí

Léto, moře, zdokonalení se v cizím jazyce – a nějaké ty vydělané peníze. Pokud si nějak takto představujete ideální letní brigádu, seberte odvahu a jeďte. Jde nejen o neocenitelnou zkušenost, ale o zážitky, nové přátele a také zajímavou položku do CV. A navíc – kdy jindy v životě budete mít prázdniny skoro 4 měsíce?

číst více

Chci rozcestovat mladé Čechy

Takový cíl si dal Lukáš Kerhart, sedmadvacetiletý rodák z Moravskoslezského kraje, který objíždí střední a vysoké školy po celé ČR a motivuje studenty k dlouhodobějším pobytům v zahraničí. Sám navštívil 30 zemí a 5 let v různých zemích žil. O svých zkušenostech napsal i knihu Cestování – nejlepší životní investice, ve které se snaží mladým lidem přiblížit, jak jim může pobyt v cizí zemi pomoci v nalezení budoucí profese či ve startu kariéry.

číst více