Japonština

Studovat v USA, pracovat v Japonsku? Pro Ivanu Plecháčovou žádný problém

Studentka architektury ČVUT Ivana Plecháčová vycestovala za studiem do Spojených států už na střední škole, roční pobyt si zopakovala též na vysoké. Rovnou z USA se přesunula do Japonska za prací. Jak sama říká: „Především je potřeba mít cíl a vizi.“

Jednooborová japonština nově na UPOL

Katedra asijských studií FF UP v akademickém roce 2012/2013 nově otevírá jednooborové studium oboru Japonská filologie – a to jak v bakalářském, tak navazujícím magisterském programu. Japonská filologie je v nabídce Katedry asijských studií FF již od roku 1993. V roce 2008 se nabídka rozšířila o Japonštinu pro hospodářskou praxi. V obou případech se však jedná o dvouoborové studium. Na základě dlouhodobého, neustále se zvyšujícího …

číst více

“Nemám pocit, že by som bola v zahraničí”, říká slovenská vyučující na VŠ

Japonsko a japonština jsou největší láskou Zuzky Kubovčákové (30), která učí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Jak se učí Slovence v České republice? A co si myslí o česko-slovenských vztazích?

číst více

Nihongo nórjoku šiken – mezinárodní zkouška z japonského jazyka

Láká vás japonština? I z ní lze u nás od letošního roku složit mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku. Čím dál více lidí má v životopise FCE nebo IELTS, zkouškou JLPT neboli Japanese Language Proficiency Test se však může pyšnit jen málokdo.