Dokumentaristika

Apolena Rychlíková: Studenti mají obrovskou sílu

Studovat můžeme jenom kvůli diplomu a zajištění lepší pozice při hledání práce. A nebo můžeme využít možností, které nám vysoká škola nabízí, jako je třeba organizování se v různých spolcích a zapojení do veřejného života. Druhou cestu zvolila Apolena Rychlíková (24), studentka dokumentaristiky na FAMU. V loňském roce se zapojila do studentských protestů v rámci skupiny Za svobodné vysoké školy, letos točí dokument o politicích. Co ji k tomu vede a jak se jí daří kombinovat studium, práci a péči o miminko, se dočtete v našem rozhovoru.

číst více

Jaký je příběh vašeho táty nebo dědy? Zapojte se do soutěže Příběhy 20. století

Navštivte babičku, dědečka, rodiče, sousedy či známé, natočte jejich vzpomínky a přihlašte se do soutěže. K tomu vyzývá ministerstvo školství v rámci prázdninové soutěže Příběhy 20. století, kterou organizují neziskové organizace Post Bellum a Pant. Soutěž je otevřená nejen Čechům, ale i Slovákům. Bude probíhat od 1. června do 15. října a soutěžit lze ve třech věkových kategoriích: 13 – 15 let, 16 – …

číst více