Cena

Čeští studenti získali ocenění za výzkum v oblasti léčby epilepsie a rakoviny

Čtyři čeští studenti převzali z rukou držitele Nobelovy ceny za chemii Jeana-Marie Lehna cenu za přínos vědě. Ocenění nese jméno Sanofi, podle stejnojmenné farmaceutické společnosti, a studenti ho získali za výzkum zabývající se zlepšením v oblasti léčby epilepsie a rakoviny. Cílem soutěže je podporovat mladé výzkumníky ve zdravotní oblasti „Velmi nás těší, že přihlášené práce …

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.

číst více

Jak sehnat studentský byt a nenaletět

Konečně bez dohledu rodičů a bez otravování sourozenci! Konečně samostatné bydlení, říkáte si. Jaká je cena za tuhle svobodu, na co si dát pozor a jak nenaletět podvodníkovi, pokud sháníte studentský byt neboli privát? To vám prozradíme právě v tomto článku.

číst více

Tomáš Svoboda: Věda je zábava

V listopadu se nadějným středoškolákům v Brně udělovaly ceny Česká hlavička. V kategorii Futura s podtitulem Řešení pro budoucnost získal první místo Tomáš Svoboda (20), který se rozhodl zkonstruovat vlastní rentgen. Přinášíme vám s ním rozhovor.

číst více

VŠE opět zvolena nejlepší ekonomickou školou v regionu

Dne 28. října 2010 byly v rámci konference Eduniversal World Convention vyhlášeny nejlepší ekonomické univerzity, které jsou rozřazeny do devíti regionů a voleny rektory a děkany prestižních vysokých škol. Nejlepší ekonomickou vysokou školou v reginou střední a východní Evropy pro rok 2010 byla již potřetí zvolena Vysoká škola ekonomická v Praze. Jednotlivé školy jsou v rankingu Eduniversal oceňovány od jedné do pěti palem, …

číst více