A.s.

POROVNÁNÍ OBORŮ: MBA studium managementu v češtině

Pracujete na vysoké manažerské pozici, ale rádi byste si rozšířili obzory o trendech v managementu? Snažíte se o kariérní růst a jeho podmínkou je titul MBA? Důvody ke studiu managementu v MBA programu mohou být různé. Nabízíme vám porovnání několika škol, na kterých lze mezinárodně uznávané osvědčení získat studiem v českém jazyce.

číst více

Přehled mimopražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Chcete se pustit do vysokoškolského studia, ale nepřijali vás na vaši vybranou školu, nebo vás prostě žádná státní škola neoslovila? Po přehledu pražských soukromých vysokých škol vám přinášíme seznam všech soukromých škol mimo Prahu, které stále přijímají přihlášky.

číst více

Přehled pražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Rádi byste studovali, ale na státní školu jste se nedostali nebo jste nenašli tu pravou? Není potřeba věšet hlavu. Stále ještě se můžete stát plnohodnotným studentem, a to na některé soukromé škole. Mnohé z nich nabízí zajímavé obory, vysoce kvalitní výuku a s využitím stipendií jsou cenově dostupné. V tomto článku přinášíme seznam pražských škol, na které se právě teď můžete hlásit.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomické obory na soukromých školách

Ekonomické a manažerské obory jsou téměř to nejčastější, na co můžete narazit na soukromých vysokých školách. Na kterou z nich se vydat, pokud se rozhodnete nejít cestou státní školy? V následujícím článku vám nabízíme srovnání pěti soukromých VŠ, které ekonomické obory nabízejí.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

číst více

Bankovnímu institutu hrozí odnětí akreditace

Na soukromou vysokou školu Bankovní institut vysoká škola, a.s. (BIVŠ) bylo podáno trestní oznámení. Učinila tak Akreditační komise (AK) kvůli údajným závažným nedostatkům ve výuce v zahraničních pobočkách školy. Celou věc komise oznámila i Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), to však nepodniklo žádné kroky. Podobné problémy potkaly už loni některé pobočky školy v České republice a na …

číst více

Speciál O OBORECH: Bankovnictví

Bankovnictví je obor, s nímž se v běžném životě setká asi každý z nás. Aby však fungovalo správně a my nepřišli o naše prostředky, které bankám a dalším finančním institucím svěřujeme, musejí jej obsluhovat odborníci. A právě na jejich výchovu se zaměřuje několik studijních oborů, které nejčastěji, i když ne výhradně, najdeme na našich ekonomických fakultách.

číst více