FSS – Fakulta v srdci Brna i studentů

• Zajímá vás, proč děti i dospělí na zátěž a stres reagují různě? Jak poznáte, jakou pomoc potřebují ti, kteří zátěž a stres zvládají obtížně?
  • Chcete se dozvědět, jak rozpoznat rozdíl mezi tím, co lidé píší nebo říkají, a tím, co sdělují? Není vám lhostejná důvěryhodnost médií?
  • Láká vás práce v diplomacii? Zajímáte se o analýzy mezinárodních konfliktů a jejich řešení?
  • Chcete vědět víc o problematice důsledků stárnutí české společnosti? Snažíte se porozumět současnému rozdělení české společnosti?
  • Rádi byste pomohli sociálně potřebným a měli podíl na ovlivňování sociální politiky v České republice?
  • Máte zájem dozvědět se, jak funguje politická manipulace a jak se jí můžeme bránit?
  • Zajímá vás, proč lidé chrání, nebo i nechrání přírodu a životní prostředí? Jak dobře připravit ekovýchovný pobytový program? Chtěli byste rozjet vlastní environmentálně orientovaný podnikatelský záměr?

Fakulta sociálních studií vám s těmi nejlepšími odborníky a odbornicemi umožní prozkoumat aktuální společenské otázky v lokálním i mezinárodním kontextu. Je jen na vás, jakou cestu si pro své zaměření zvolíte. Na výběr máte ze 15 bakalářských, 19 magisterských a 15 doktorských studijních programů. Můžete se tak stát další generací sociálních vědců a vědkyň, mohou z vás být skvělí odborníci a odbornice v řadě společenských odvětví.

FSS je víc než škola

Chcete být součástí dění nebo se na dlouhou dobu ponořit do knih? FSS dává příležitost pro vlastní výzkum i prostor pro občanskou angažovanost. Život na FSS tvoří jak špičkoví odborníci a odbornice, tak celá řada studentských spolků.

FSS je cesta

Motivace, zkušenosti a uplatnění. Máte-li to první, FSS vám umožní získat to ostatní. Na vaší cestě studiem zažijete zajímavé kontaktní i online výukové metody, praktické stáže ve vybraných institucích (redakcích novin, státní správě, neziskových organizacích), setkání s experty a expertkami ze zahraničí při jejich intenzivních kurzech, dokonce budete moci sami za studiem vycestovat na některou z partnerských univerzit, kterých má FSS po celém světě více než dvě stovky.

Kde nás najdeš

Fakulta sociálních studií

Masarykova univerzita
Joštova 218/10
602 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

Podrobné informace o přijímacím řízení se dozvíte na odkazech níže:

Pokud potřebné informace nenaleznete, můžete kontaktovat naše Studijní oddělení: tel. 549 49 5953, e-mail prijim@fss.muni.cz.

• Elektronická přihláška: 700

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 0

Vyzkoušet test

Základy společenských věd

Výsledek pro přijetí: percentil 0

Vyzkoušet test

Láká vás studium v zahraničí?

Na FSS máte možnost absolvovat část studia v zahraničí se stipendijní podporou. Program Erasmus+ nabízí výměnné semestrální pobyty a pro své studium si můžete vybrat až z 220 partnerství. Mimo Evropskou unii pak můžete studovat na partnerských fakultách v USA, Izraeli, Rusku, Švýcarsku, Indii, Ázerbájdžánu a na Tchaj-wanu. Jsme rovněž součástí sítě CEEPUS Europe from Visegrad Perspective, která nabízí studijní pobyty na partnerských univerzitách např. v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Makedonii.

Další možnosti studovat v zahraničí získáváte také na celouniverzitní úrovni. Masarykova univerzita je v partnerství s více než 70 mimoevropskými univerzitami, je součástí sítí Erasmus+ ICM (tzv. mimoevropský Erasmus), ISEP, STELLA a Utrecht Network. Studentská mobilita se rozvíjí také v rámci nově vzniklého konsorcia evropských univerzit European Digital UniverCity, kde se propojujeme s německou univerzitou v Potsdami a dalšími univerzitami z Francie, Itálie a Maďarska.

Absolvovat s praxí? Na FSS zaručeně.

Tříměsíční novinářská praxe, stáž na krajském úřadě či v ekologické nevládní organizaci. Praxe a získávání zkušeností v každodenním chodu institucí a organizací je důležitou součástí studia. Pomůže ale také při volbě vašeho zaměření a v získávání cenných kontaktů pro profesní uplatnění. FSS spolupracuje s celou řadou zajímavých institucí a organizací - Česká televize, Český rozhlas, Deník N, nevládní nebo církevní organizace, městské a krajské úřady, sociální služby, výchovná zařízení, úřady práce a s mnoha dalšími.

Studujte aktivně!

Potřebujete se realizovat, máte nápady a chcete se zapojit? FSS není jen krásná moderní budova, je také prostorem, který se rozpíná až za brány fakulty celou řadou aktivit a akcí, jež organizují spolky různého zaměření. Stačí si jen vybrat:

• Anonymní antropologové
  • Be international
  • Dětský koutek FSS MU
  • Ďivadlo aktivních (a)sociálů (ĎAS)
  • Fakescape
  • Gender centrum
  • Global politics
  • HALAS
  • Metodologický a statistický tutoring
  • MUNIMUN