O nás

S námi se vyplatí počítat

Ekonomicko-správní fakulta byla založena jako první polistopadová fakulta Masarykovy univerzity. ECON MUNI poskytuje praktické vzdělání v oblasti ekonomie, managementu, financí a správy téměř třem tisícům studentů nejen v českém, ale i anglickém nebo francouzském jazyce.

Vybírat můžete z 9 bakalářských, 11 magisterských a 13 doktorských studijních programů.

Kromě kvalitní výuky se fakulta zaměřuje na mezinárodní spolupráci a výzkum – na ECON MUNI vyučují a působí excelentní vědci zabývající se širokou škálou odborných témat.

Chcete být jako naši úspěšní absolventi? Chcete pracovat v ústředí Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu nebo založit a řídit úspěšnou IT organizaci? Chcete být součástí významných auditních společností, být experty na daně a finanční trhy nebo marketing a management firem? Zajímáte se o CSR a cirkulární ekonomiku nebo vás láká veřejná ekonomie a správa? Chtěli byste rozvíjet cestovní ruch v regionech? Anebo máte již nyní v hlavě vlastní podnikatelský plán? Pomůžeme vám na cestě za vašimi sny. U nás jde teorie ruku v ruce s praxí, jinak to na ECON MUNI ani nejde.

29 let tradice

2341 studentů v řádném diplomovém studiu

13 000+ úspěšných absolventů

Proč studovat ECON MUNI?

Studium pro život

ECON MUNI vás naučí kriticky myslet, analyzovat a prezentovat své názory. A co víc, studijní plán si sestavíte na míru svým zájmům napříč celou univerzitou, můžete se rozhodnout i pro mezifakultní sdružená studia. Na naší fakultě budete mít přístup k mnoha zdrojům pro své studium a využívat můžete i nejprestižnější vyhledávač ve světě financí – terminál Bloomberg.

Kontakt s praxí

Vybírat si u nás můžete ze široké nabídky praxí a stáží v partnerských firmách, institucích veřejné správy či neziskových organizacích. V předmětu TopSeC vám navíc přinášíme jedinečnou možnost setkávat se pravidelně s experty z praxe na interaktivních workshopech a seminářích rozvíjejících soft skills.

Mezinárodní zkušenosti

Vyjeďte s ECON MUNI do světa. Spolupracujeme s více než 90 zahraničními univerzitami na celém světě a vy díky tomu můžete studovat v Kanadě, Británii, Francii, Finsku a mnoha dalších prestižních univerzitách. Nabízíme také francouzsko-české magisterské studium veřejné správy a 4 magisterské programy vyučované v anglickém jazyce, jejichž studenti a absolventi jsou z více jak 45 zemí.

Zábava a inspirace

Na fakultě není o zábavu nouze. Organizujeme pro vás spoustu akcí – Welcome party, studentský ples, konference, odborné přednášky či vzdělávací workshopy. Zapojit se můžete také do aktivit fakultního studentského spolku Klub investorů a dalších spolků MUNI nebo využít podporu našeho Support centra při studiu matematiky a statistiky.

15 minut

Nejsme přímo v srdci Brna, ale stačí 15 minut a jste u nás z hlavního nádraží i z centra. Fakultu naleznete uprostřed kopce nad brněnským výstavištěm, v těsné blízkosti kolejí a menzy Vinařská. Najdete u nás vše potřebné. Nechybí zde bistro se skvělou kávou, sezonním občerstvením a příjemným posezením nebo také automat na chlazenou filtrovanou vodu Filtermac. Ve volných chvílích lze využít také čtecí koutky s denním tiskem.

Web

Kde nás najdeš

Ekonomicko-správní fakulta

Masarykova univerzita
Lipová 507/41a
602 00 Brno-Pisárky

Přihlášky a přijímačky

Studium u nás = vaše životní investice

V bakalářském studiu si u nás vybudujete pevné základy pro vaši budoucí kariéru a život. Naučíme vás bádat, podnikat, analyzovat, investovat, chránit a rozvíjet svět kolem nás. Magisterské studium vám umožní prohloubit získané znalosti a využít váš potenciál k dalšímu růstu, protože už budete lépe vědět, jaký je váš směr a co chcete na lokální i globální úrovni změnit. A doktorské studium? To je třešnička na dortu pro zapálené badatele a výzkumníky, kteří chtějí sdílet, psát, debatovat, hloubat a být špičkou ve svém oboru.

Ať už budeme po vašem boku jakkoli dlouho, myslet ekonomicky vás zaručeně naučíme.

 

Bakalářské studium

Přihlášky lze podávat od začátku listopadu do konce února a v jedné přihlášce si můžete vybrat až 3 studijní kombinace v prioritním pořadí dle vašich preferencí a zájmů.

Přijímací řízení do bakalářského studia ECON MUNI je realizováno formou Testů studijních předpokladů (TSP), za jehož obsah a způsob vyhodnocení odpovídá Masarykova univerzita. Testy studijních předpokladů se zpravidla konají v dubnu, nicméně přesný termín a čas konání přijímací zkoušky najdete v dostatečném předstihu v pozvánce ve své e-přihlášce.

Můžete však také od prosince do půlky března absolvovat opakovaně test Obecných studijních předpokladů (OSP) nebo test Všeobecných študijných predpokladov (VŠP) v rámci Národních srovnávacích zkoušek (NSZ) organizovaných společností Scio.cz, s.r.o. Pokud budou vaše výsledky splňovat podmínky k přijetí, již nemusíte TSP absolvovat. Stačí do své e-přihlášky v předem stanoveném termínu vložit žádost o prominutí přijímací zkoušky. Více informací a minimální percentil z oddílů OSP/VŠP pro jednotlivé obory naleznete zde.

Přijímací řízení do programů sdružených studií nebo jiných kombinací se řídí vlastními pravidly dle toho, jaký hlavní a vedlejší obor si vyberete (např. TSP + oborové testy).

Poznejte život na ECON MUNI a získejte šanci na přijetí bez přijímaček již na střední škole

Využijte možnost vyzkoušet si studium u nás a zapojte se do našich programů a soutěží pro středoškoláky, které vám nejen ukážou, co vše se u nás můžete naučit a jaké studium vlastně je, ale zároveň úspěšným účastníkům promineme povinnost konat přijímací zkoušky. Podívejte se na Touch EconSeminář ekonomických mozků nebo Bohatství země.

Nabízíme ale i spoustu dalších možností, které zvýší vaši šanci se k nám dostat.

 

Magisterské studium

Přihlášky lze podávat dvakrát ročně v období leden – duben (nástup do podzimního semestru) nebo srpen – listopad (nástup do jarního semestru). Přijímací zkoušky jsou realizovány formou písemných oborových testů zacílených na ověření teoretických a praktických znalostí z bakalářského studia.

 

Doktorské studium

Přijímací řízení do doktorských studijních programů probíhá dvakrát ročně: na konci jarního semestru (zahájení studia od podzimního semestru) a na konci podzimního semestru (zahájení studia od jarního semestru). K přihlášce je nutné doložit strukturovaný životopis, doklady o dosaženém vzdělání a projekt disertační práce.

  • Elektronická přihláška: 600 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 70 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Top ekonomická škola v ČR

Ekonomicko-správní fakulta se umístila již třikrát po sobě na prvním místě v žebříčku časopisu Týden v rámci všech hodnocených vysokých škol s ekonomickým zaměřením v České republice.

Sdružená studia

Studium na ECON MUNI můžete spojit i se studiem na jiných fakultách MUNI, stačí si vybrat jeden hlavní obor a jeden vedlejší. Studovat tak můžete ekonomické a sociální vědy zároveň nebo si můžete vybrat studium ekonomie a jazyků. Nabídka je opravdu široká a volba je jen na vás.

Finanční podpora při studiu

ECON MUNI nabízí řadu stipendijních programů, které ocení jak vaše výborné studijní výsledky, tak i výjimečné počiny, např. reprezentaci fakulty nebo řešení zajímavého výzkumného tématu v rámci závěrečných prací. Během studia tak můžete získat až 190 000 Kč.

Jazyky

ECON MUNI klade důraz na kvalitní výuku cizích jazyků. U nás projdete zkouškou ze dvou jazyků – prvním je angličtina, druhý jazyk si volíte z nabídky sami. Najdete u nás také širokou škálu předmětů vyučovaných v anglickém jazyce napříč všemi katedrami, ve kterých studují čeští a zahraniční studenti současně.

Akreditace EAPAA, ACA, ACCA, CFA

ECON MUNI je jedinou držitelkou akreditace od prestižní mezinárodní asociace EAPAA v ČR pro obor Veřejná ekonomika a správa. Fakulta je také držitelkou prestižních akreditací ACA, ACCA, CFA pro obor Finance. Studenti tak získají dovednosti a praktické znalosti problematiky účetních, finančních či investičních specialistů uznávaných i v zahraničí.

Absolventi

Více než 13000 absolventů fakulty našlo uplatnění nejen v České republice. Mnoho z nich pracuje v orgánech Evropské unie, v mezinárodních společnostech, bankách, ale také v neziskových organizacích a veřejných institucích nebo založili svůj vlastní úspěšný business.

Kontakt

Ekonomicko-správní fakulta

Masarykova univerzita
Lipová 507/41a
602 00 Brno-Pisárky