O nás

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií  má dlouholetou tradici ve výuce elektrotechnických disciplín už od roku 1905. Nové budovy, moderně vybavené laboratoře a výuka pod taktovkou špičkových odborníků. Díky tomu dnes dokáže naše fakulta vzdělávat další generace odborníků v elektrotechnice.

Studijní programy

Fakulta jako jediná v ČR nabízí nejširší nabídku studijních programů zaměřených na elektroniku, elektrotechniku a všechna příbuzná odvětví od mikroelektroniky, přes telekomunikace, kybernetiku, silnoproud až k biomedicíně. Pro zájemce připravuje i přípravné kurzy z matematiky a fyziky.

Uplatnění

Absolventi se uplatní jako experti na odborných nebo manažerských pozicích v různých oblastech slabo- i silnoproudé elektrotechniky, elektroniky, robotiky a aplikované informatiky. Dále ve výrobě lékařské techniky, v institucích, zajišťujících kybernetickou bezpečnost, diagnostiku a ochranu životního prostředí, jako inženýři-elektronici.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Vysoké učení technické v Brně
Technická 3058/10
616 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

Informace můžete získat na e‐mailové adrese fekt-prijimacky@vut.cz nebo na našich webových stránkách.

 

  • Elektronická přihláška: 700 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Matematika

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Fakulta spolupracuje s mnoha programy podpory mezinárodní mobility studentů. Mezi hlavní patří program Erasmus +, který umožňuje studentů vycestovat na zahraniční stáž na 1 a více semestrů a studovat tak předměty nabízené našimi zahraničními partnery nebo u nich pracovat na své diplomce. Další možností je program Freemovers, který podporuje výjezdy mimo EU. Máme také vlastní mobilitní programy na podporu výjezdů. Více informací na našem webu zde

Koleje a menzy

Koleje a menzy Vysokého učení technického v Brně provozují nejširší a nejkvalitnější nabídku ubytovacích a stravovacích kapacit v celém Brně. Pravidelně jsou naše koleje vyhodnocovány v Top 3 nejlepších kolejí v ČR. Více informací o možnostech ubytování a kde si můžete dát pořádný dlabanec jsou zde

Kontakt

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Vysoké učení technické v Brně
Technická 3058/10
616 00 Brno