O nás

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií  má dlouholetou tradici ve výuce elektrotechnických disciplín už od roku 1905. Nové budovy, moderně vybavené laboratoře a výuka pod taktovkou špičkových odborníků. Díky tomu dnes dokáže naše fakulta vzdělávat další generace odborníků v elektrotechnice.

Studijní programy

Fakulta jako jediná v ČR nabízí nejširší nabídku studijních programů zaměřených na elektroniku, elektrotechniku a všechna příbuzná odvětví od mikroelektroniky, přes telekomunikace, kybernetiku, silnoproud až k biomedicíně. Pro zájemce připravuje i přípravné kurzy z matematiky a fyziky.

Uplatnění

Absolventi se uplatní jako experti na odborných nebo manažerských pozicích v různých oblastech slabo- i silnoproudé elektrotechniky, elektroniky, robotiky a aplikované informatiky. Dále ve výrobě lékařské techniky, v institucích, zajišťujících kybernetickou bezpečnost, diagnostiku a ochranu životního prostředí, jako inženýři-elektronici.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Vysoké učení technické v Brně
Technická 3058/10
616 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium:

Na všechny naše programy se dělají písemné testy, na program Audio inženýrství si vás ale navíc vyzkoušíme ještě z poslechu a znalostí hudby.

Obory: AMT - Automatizační a měřicí technika, EKT - Elektronika a komunikační technologie, MET - Mikroelektronika a technologie, SEE - Silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika, TLI - Teleinformatika:

 • Počítejte s tím, že zkouška z matematiky vás nemine. K ní si pak můžete zvolit podle svého gusta, zda je vám milejší fyzika, nebo informatika.
 • Bez přijímaček:
 • Dosáhli jste v průběhu středoškolského studia celkového studijního průměru do 2,00.
 • Uspěli jste u maturity z matematiky nebo fyziky s hodnocením 1 nebo 2.
 • Uspěli jste v našich přípravných kurzech z matematiky nebo fyziky s hodnocením 1 nebo 2.
 • Uspěli jste ve SCIO testech - OSP 60% nebo MAT 60% v každé části.
 • Uspěli jste na soutěžích a olympiádách v oblasti matematiky, fyziky nebo elektroniky apod.

Obor AJEI - Angličtina v elektrotechnice a informatice:

 • Určitě je vám jasné, že angličtině se nevyhnete, takže nám budete muset ukázat, že se jí domluvíte. A pak si vás proklepneme z matematiky.
 • Bez přijímaček: Dosáhli jste v průběhu středoškolského studia celkového studijního průměru do 1,70.

Obor BTBIO - Biomedicínská technika a bioinformatika:

 • Matematika a biologie - to jsou předměty, které pro vás budou během studia důležité. Proto si na vás posvítíme hned od začátku a ověříme si, co umíte ze střední školy.
 • Bez přijímaček: Dosáhli jste v průběhu středoškolského studia celkového studijního průměru do 1,25.

Obor IBE - Informační bezpečnost 

 • Připravte se na důkladné otestování vašich znalostí matematiky a pak taky z fyziky, nebo informatiky - to už bude na vás, co si vyberete.
 • Bez přijímaček: Dosáhli jste v průběhu středoškolského studia celkového studijního průměru do 1,25.

Obor AUD - Audio inženýrství:

 • Nejdříve vás čeká talentová zkouška, kde si ověříme, zda máte hudební sluch. Pak si napíšete test z matematiky a k ní si můžete zvolit fyziku, nebo informatiku.

Navazující magisterské studium:

Tematické okruhy přijímací zkoušky se liší dle oboru.

 • Elektronická přihláška: 600 Kč
 • Papírová přihláška: 650 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Matematika

Výsledek pro přijetí: 60 %

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 60 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Fakulta spolupracuje s mnoha programy podpory mezinárodní mobility studentů. Mezi hlavní patří program Erasmus +, který umožňuje studentů vycestovat na zahraniční stáž na 1 a více semestrů a studovat tak předměty nabízené našimi zahraničními partnery nebo u nich pracovat na své diplomce. Další možností je program Freemovers, který podporuje výjezdy mimo EU. Máme také vlastní mobilitní programy na podporu výjezdů. Více informací na našem webu zde

Koleje a menzy

Koleje a menzy Vysokého učení technického v Brně provozují nejširší a nejkvalitnější nabídku ubytovacích a stravovacích kapacit v celém Brně. Pravidelně jsou naše koleje vyhodnocovány v Top 3 nejlepších kolejí v ČR. Více informací o možnostech ubytování a kde si můžete dát pořádný dlabanec jsou zde

Kontakt

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Vysoké učení technické v Brně
Technická 3058/10
616 00 Brno