O nás

Fyzikální ústav v Opavě je pracovištěm s velkým mezinárodním významem. Pokud se chcete podílet na významných fyzikálních objevech, pak jste u nás správně. Ale nejen věda je na opavské fyzice pro studenty lákadlem. Můžete se zde také věnovat fyzikálnímu měření a diagnostice nebo multimédiím a tvorbě filmových dokumentů.

Web

Kde nás najdeš

Fyzikální ústav v Opavě

Slezská univerzita
Bezručovo náměstí 1150/13
746 01 Opava

Přihlášky a přijímačky

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studijní programy

Ve studijních programech Fyzika a Teoretická fyzika vás čeká přátelský kolektiv lidí nadšených pro vesmír, noční oblohu a poznávání fundamentálních přírodních zákonitostí. U nás máte možnost věnovat se astronomii a její popularizaci, astrofyzice, částicové fyzice, relativistické astrofyzice či fyzice počítačové, a to postupně i na té nejvyšší (doktorské) úrovni, a tím tak rozšířit své získané všeobecné fyzikální a matematické vzdělání.

Ve studijním programu Aplikovaná fyzika získáte ucelenou průpravu ve fyzikálních a informatických disciplínách a seznámíte se s moderní analytickou a zobrazovací technikou (včetně medicínské) založenou na RTG záření.  Můžete se těšit na fyziku v terénu zaměřenou na monitorování životního a pracovního prostředí, nebo na aplikaci fyzikálních diagnostických technik při zpracování surovin, v metalurgii, medicíně apod.

Na Multimediálních technikách vás čeká poměrně netradiční typ filmové školy pohybující se na pomezí vědy a umění. Spíše než na čisté umění se zaměřujeme na řemeslo, díky kterému budete schopni natočit své první autorské pořady s vědeckou tématikou. Ať už se jedná o dokumentární filmy, rozhlasové podcasty, multimediální díla, anebo dokonce imerzivní pořady pro digitální sférickou projekci Unisféru. Navíc dobře porozumíte základním fyzikálním zákonitostem a vědecké metodě poznávání světa.

Kontakt

Fyzikální ústav v Opavě

Slezská univerzita
Bezručovo náměstí 1150/13
746 01 Opava