Zpoplatnění studia na Slovensku odloženo

5. 7. 2003 | Aktuality

Od ledna 2004 měl na Slovensku platit nový zákon o vysokých školách. Součástí novely je zavedení školného ve výši šest až dvanáct tisíc slovenských korun.

Od ledna 2004 měl na Slovensku  platit nový zákon o vysokých školách. Součástí novely je zavedení školného ve výši šest až dvanáct tisíc slovenských korun. Ministr školství SR Martin Fronc si uvědomuje ožehavost tématu, zavedení školného od ledna 2004 však ještě úplně nevzdal. Věří, že kdyby se připomínkovaná novela dostala do vlády v srpnu nebo začátkem září, dá se schválení v parlamentu i vydání příslušných předpisů stihnout. „Kdyby ne, tak by platnost nabyla od 1.září 2004,“ dodal. Novela je nyní v připomínkovém řízení ve vládě, očekává se také vyjádření zástupců tripartity. Slo­venští studenti proti zavedení školného v pondělí demonstrovali. Novela vychází z anglického modelu, 30 procent peněz vybraných na školném bude určeno na fond sociálních stipendií.