Váháš s přihláškou? Tipy na zajímavé obory

6. 2. 2019 | PR články

57

Nalejme si čistého vína. Při výběru vysoké školy nejsme tak racionální, jak se snažíme tvářit (minimálně před středoškolskými profesory a rodiči). Zohledňujeme, jestli škola není moc blízko (chci pryč od rodičů a chci to hned), nebo naopak moc daleko (mama hotel není zas tak špatný). Ale taky to, jak v daném městě vypadají koleje a vysokoškolský život. A co kdybychom ti prozradili, že existuje jedna super vysoká škola. V nádherném městě, s moderními obory, příjemnou atmosférou a že klidně můžeš získat za 3 roky i dva tituly. Nevěříš?

11 z 10ti studentů potvrdí, že Olomouc je nejlepší místo pro studentský život

Olomouc je úžasná. A kdo na Univerzitě Palackého v Olomouci studoval, studuje, nebo jen bydlí potvrdí, že Olomouc je skryté zlato České republiky. Ani velká, ani malá. Ani rychlá ani pomalá. Živá, s nekonečným množstvím kulturních akcí, malebných zákoutí, parků a inspirativních lidí. Univerzita Palackého má zvučné jméno a její absolventi se ve světě neztratí.

Boží fakulta

Dobře, chvála proběhla. A teď to důležité. Co vy, všichni nešťastníci, kteří váháte, kam tu svoji přihlášku poslat? Námět pro vás máme. Na Univerzitě Palackého totiž existuje skvělá fakulta, kterou spousta z vás zavrhla možná už v úvodu. Protože „Cyrilometodějská teologická fakulta? Jako teologická? Tam se studuje jen teologie a je to pro věřící.“ No, tak přátelé – není. Je to pro všechny a určitě se „tam“ nestuduje jen teologie.

156(1)

Pedagogické, sociální a teologické obory

Na Cyrilometodějské teologické fakultě se kromě teologických oborů studují také obory z oblasti Charitativní a sociální práce (jako jediná vysoká škola v ČR nabízí také studium humanitární práce) a z oblasti sociální pedagogiky. Tyto obory nejsou nijak limitované tvojí vírou. Cyrilometodějská teologická fakulta je otevřena všem, bez rozdílu vyznání.

Důraz na praxi a 2 tituly za 3 roky

Pořád hledáš další „unikátní výhody“ proč právě CMTF? A co řekneš na to, že Sociální práce se studuje současně s Vyšší odbornou školou Caritas VOŠs. Takže za stejnou dobu studia jako tvoji kolegové na jiné VŠ budeš mít neporovnatelně vyšší množství praxe a druhý titul (DiS) k Bc. jako bonus? A co když ti řekneme, že pedagogické obory se tu studují ve spolupráci s Pedagogickou fakultou? Takže si můžeš volit z mnohem širšího spektra předmětů a profilovat se, podle tvých zájmů? Pořád to není dost? No dobře..

IMG_1275

Atmosféra, atmosféra, atmosféra…

Poslední argument je bohužel nepřenositelný. Ten se musí zažít. Možná se ti bude líbit, že pan děkan je sportovec, který se rád zastaví a promluví na chodbě s kýmkoliv. Že paní proděkanka je asi ta nejkrásnější bytost, jakou svět spatřil. Že vyučující jsou odborníci a jejich přednášky stojí za to. A možná se ti bude líbit i nová studentská místnost. Kam prostě můžou studentky a studenti kdykoliv zajít. Uvařit si kávu, ohřát jídlo. Posedět na pohovce nebo válet v sedacích vacích. Přímo v budově. Prostě jen tak, na pohodu.

Kde najdeš víc?

Podívej se na web fakulty. Více o nás ti určitě prozradí i facebook nebo Instagram. A kdyby pořád cokoliv nebylo jasno, prostě napiš. Třeba na facebook do zpráv. A nebo klidně rovnou podej přihlášku.

Další články k tématu

Díky UPOL můžete sosat informace i o prázdninách. Na letních školách!

Díky UPOL můžete sosat informace i o prázdninách. Na letních školách!

Vzdělávat se můžete i o prázdninách. Třeba na některé z letních škol Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), která jich každoročně pořádá hned několik, přičemž každá ze škol je jinak zaměřená. My jsme pro vás vybrali tři školy, na které je stále možné se hlásit. Pozor! Nejbližší uzávěrka je už 10.7. Své mozkové buňky můžete procvičit …

číst více
Najít si školu i práci na jednom místě? To můžete na veletrhu Gaudeamus Brno!

Najít si školu i práci na jednom místě? To můžete na veletrhu Gaudeamus Brno!

Konec října bude v Brně opět ve znamení vzdělávání. Na brněnském výstavišti totiž proběhne už 26. ročník veletrhu Gaudeamus Brno. Návštěvníkům se na jednom místě představí skoro 400 vzdělávacích institucí. A chybět u toho nebudeme ani my! VysokéŠkoly.cz budou mít na Gaudeamu testovací centrum, které byste na veletrhu rozhodně neměli minout. Poradíme vám v něm, který studijní …

číst více