Studovat Unicorn University můžete i z Austrálie

5. 9. 2022 | PR články

Unicorn UniversityStudovat českou vysokou školu z druhého konce světa? Na Unicorn University nic neobvyklého. Díky akreditovaným distančním programům realizovaným plně online můžete studovat skutečně odkudkoli.

Být vysokou školou, která je dostupná odkudkoli. Takové je poslání Unicorn University, která umožňuje studium online, a to včetně přijímacího řízení a závěrečných zkoušek. „Tím se otevírá možnost studia třeba maminkám na mateřské dovolené nebo Čechům žijícím v zahraničí,“ popisuje ředitel školy Marek Beránek.

Důkazem, že se tento cíl daří úspěšně plnit, je narůstající počet studentů online formy. Mezi nimi je i Ivana Jones, která osm let žije s manželem a dvěma dětmi v Austrálii. Právě mateřství bylo hlavním důvodem, proč se vystudovaná inženýrka rozhodla změnit kariéru. Momentálně pracuje na poloviční úvazek jako QA Engineer a dokončuje potřebné vzdělání, aby se v tomto odvětví mohla dále rozvíjet. „Mým oborem byly podnikové finance. Bohužel se tato profese neslučuje s mateřstvím, takže jsem se rozhodla najít si práci, která bude flexibilní, a zároveň bude blízko k původnímu zaměření,“ vypráví Jones.

V Austrálii studovala roční nástavbové studium k programování, ale sama říká, že jí to dalo spíše otázky než odpovědi. „Potřebovala jsem získat i všeobecný IT přehled. To vám dá jenom vysokoškolské vzdělání,“ doplňuje. Hledala různé možnosti, až narazila na Unicorn University, kde už druhým rokem studuje online program Softwarový vývoj. „Kombinace online formy a praktické výuky je přesně to, co jsem potřebovala,“ říká Jones.

Unicorn University

Materiály, které studium usnadní

Jak se dá sloučit práce na poloviční úvazek, péče o dvě děti a studium vysoké školy? „Je to hodně o sebekázni. Člověk si musí vytvořit režim, který mu vyhovuje. Když nejsem v práci, studuji těžší věci. Když pracuji, dělám si třeba kurzy, kdy mi jedna část zabere zhruba 30 minut,“ říká.

Právě interaktivní materiály jsou jednou z věcí, které Ivana kvituje. „V Austrálii jsem sice nějaké materiály dostala, ale v porovnání s Unicorn University je to naprosté minimum,“ říká Jones. Naráží na online knihy, online kurzy, videopřednášky a pravidelné konzultace. „Každý si může najít to, co mu vyhovuje. Já se třeba nejvíce naučím z knih. Líbí se mi, že tam jsou odkazy, které vám po rozkliknutí zpřístupní další studijní materiály,“ dodává.

Unicorn University se snaží svým studentům maximálně pomoci, mimo jiné i tím, že studium zpřístupňuje všem. „Když má někdo malé děti, bydlí na vesnici a nechce dojíždět, online forma je ideální,“ uzavírá Jones.

Další články k tématu

Unicorn University je škola, kde máte vyučující na své straně

Unicorn University je škola, kde máte vyučující na své straně

Škola, která se svým přístupem ke studentům vymyká většině vysokých škol. To je soukromá vysoká škola Unicorn University. Pokud se zajímáte o IT, business či datovou analýzu a hledáte vhodnou vysokou školu, zbystřete. Už jste slyšeli o Unicorn University? Tato soukromá vysoká škola byla založena v roce 2007 pod hlavičkou tuzemské softwarové společnosti Unicorn, která …

Online den otevřených dveří Unicorn University

Online den otevřených dveří Unicorn University

Unicorn University, prestižní soukromá vysoká škola se sídlem v Praze, pořádá každý měsíc online den otevřených dveří pro zájemce o bakalářské a magisterské studijní obory. Tyto akce poskytují příležitost pro studenty, aby se seznámili s unikátními vzdělávacími programy, který nabízí tato instituce. Na online dni otevřených dveří se účastníci setkají se specialisty ze studijního oddělení, …