Studium u nás na FBMI ČVUT dává smysl

2. 11. 2023 | PR články

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUTBiomedicínské inženýrství 21. století je jedním z nejperspektivnějších vědních oborů současnosti. O biomedicínské techniky a inženýry je v dnešní době velký zájem jak ve zdravotnictví, tak ve firmách, či ve výzkumných pracovištích.

Pokud vás láká práce s nejmodernějšími zdravotnickými přístroji, pak je studium biomedicínské techniky a biomedicínského inženýrství na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT pro vás skvělou volbou. Třetinu studia strávíte v moderních laboratořích se špičkovou přístrojovou technikou.

Můžete pracovat na zajímavých projektech. Takovým příkladem je unikátní plicní ventilátor CoroVent, který byl vyvinut pro těžce nemocné covidové pacienty.

Jednou z mnoha oblastí, kde biomedicínští inženýři dosahují významného pokroku, je oblast regenerativní medicíny, jako třeba terapie kmenovými buňkami a tkáňové inženýrství. Uplatnění absolventů je ale velmi široké, což je dáno i interdisciplinaritou studijních programů.

Fakulta biomedicínského inženýrství

Po absolvování studia máte možnost přímo nastoupit do klinické praxe ve zdravotnickém zařízení. Na ČVUT je to jediný studijní program s tímto profilem a v rámci ČR je jedním ze čtyř akreditovaných na VŠ.

Fakulta biomedicínského inženýrství nabízí, kromě technických, zdravotnických a bezpečnostních studijních programů, možnost zvolit si studium informatiky. Vybrat si můžete ze dvou specializací – Biomedicínská informatika nebo Informační a komunikační technologie.

Během studia se naučíte vyvíjet a navrhovat biomedicínské aplikace, spravovat sítě a nemocniční informační systémy, zpracovávat biomedicínská data nebo řešit bezpečnostní politiky v informačních technologiích ve zdravotnictví.

Po ukončení bakalářského studia můžete pokračovat v navazujícím magisterském studiu Biomedicínská a klinická informatika a vybrat si z následujících specializací: Softwarové technologie, Asistivní technologie a Nanotechnologie.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT

Pokud vás zajímá studium na Fakultě biomedicínského inženýrství, využijte Dnů otevřených dveří, které fakulta pravidelně pořádá. Letos je to 24. listopadu 2023 nebo 26. ledna 2024, vždy od 10 h (nám. Sítná 3105, Kladno).

Ucelený přehled studijních programů naleznete zde.

Další články k tématu

FIT ČVUT pokrývá všechny oblasti IT. Otevírá cestu do všech profesí

FIT ČVUT pokrývá všechny oblasti IT. Otevírá cestu do všech profesí

Fakulta informačních technologií je nejžádanější fakultou ČVUT, která je v České republice na prvním místě v oblasti Informatiky podle prestižního mezinárodního žebříčku QS Ranking. Téměř čtvrtina všech uchazečů o studium na ČVUT má zájem studovat právě na FIT. Přečtěte si odpovědi na vaše nejčastější otázky Proč na FIT ČVUT, abyste se mohli správně rozhodnout. Studium …

Studujte na vysoké škole, kam se budete těšit!

Studujte na vysoké škole, kam se budete těšit!

Studujte na vysoké škole CEVRO Institut a učte se od nejlepších ve svém oboru. Studujte právo, bezpečnost, ekonomii nebo politologii! Přihlásit se můžete do 30.6.2023! Proč studovat u nás? Jsme školou rodinného typu a nabízíme širokou nabídku unikátních studijních programů, díky kterým získají naši studenti prestižní vzdělání a následně pak i skvělé uplatnění na trhu …

Vyzkoušejte si obory budoucnosti. Dny otevřených dveří VŠCHT již 24. a 25. 11.

Vyzkoušejte si obory budoucnosti. Dny otevřených dveří VŠCHT již 24. a 25. 11.

Chemická kybernetika. Biochemie a mikrobiologie. Omezování klimatických změn. Nebo vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 24. a 25. listopadu 2023 dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho čekají na návštěvníky exkurze po špičkově vybavených výzkumných laboratořích, prohlídky jedné z nejstarších mineralogických sbírek u nás či návštěva …