Studium MBA na VŠFS? Není proč váhat!

3. 9. 2019 | PR články

KlaraHoustecka_foto_1500Přečtěte si rozhovor s Ing. arch. Klárou Houšteckou, studentkou mezinárodního programu MBA na VŠFS. V článku se dozvíte více o jejích zkušenostech se studiem nebo proč si zvolila z široké nabídky na trhu právě Vysokou školu finanční a správní.

Podle čeho jste vybírala MBA a proč zvítězila právě Vysoká škola finanční a správní?
Mezi nejdůležitější kritéria patřila jednoznačně spolupráce se zahraničními univerzitami a s tím související studium v anglickém jazyce, dále určitě flexibilita a samozřejmě i cena studia.
Ná základě těchto kritérií jsem měla vybrané dvě školy, nad kterými jsem uvažovala.
Rozhodující pak bylo doporučení z okruhu mých přátel. City University of Seattle a zároveň VŠFS mají opravdu dobrou pověst a absolventi, které znám, se dostali na skvělé pracovní pozice, takže nebylo proč váhat.

S jakými očekáváními jste vstupovala do MBA studia?
Mým oborem je architektura a urbanismus, kde není jednoduché získat znalosti ohledně managementu, marketingu, financí a dalších souvisejících oborů, takže očekávání bylo jasné – dozvědět se více o businessu jako takovém, prohloubit znalosti tam, kde alespoň nějaké byly, a po zkušenostech jako zaměstnanec korporátu také nahlídnout do řízení velkých firem.

Máte za sebou první ročník MBA studia, jak ten uplynulý rok hodnotíte?
Jednoznačně nad očekávání. Hned po prvním kurzu jsem věděla, že rozhodnutí studovat MBA nebudu litovat a svůj názor jsem po celý rok nezměnila, přestože je studiu potřeba věnovat dost času. V průběhu jednoho roku jsem se dozvěděla spoustu nových informací, celkem dost z nich využila i v praxi a hlavně pochopila, co vše je potřeba k vedení úspěšné firmy, takže studium rozhodně předčilo moje očekávání.

Výhodou MBA programů je, že student kromě znalostí načerpá i kontakty. Splnilo studium v tomto ohledu vaše očekávání?
Je pravda, že s tímto očekáváním jsem do studia nešla, nicméně musím potvrdit, že jsem zde poznala spoustu zajímavých lidí a věřím, že budeme v kontaktu i po ukončení studia.

Na podzim se chystáte na studijní mobilitu na partnerskou universitu City University of Seattle. Můžete nám přiblížit přípravy? Jak se těšíte?
Vzhledem k tomu, že má VŠFS skvělý tým lidí, kteří mi se vším pomohli, nebyly pro mne přípravy vůbec složité. Z mé strany stačilo vyplnit pár dotazníků a koordinátorky programu MBA už vše zařídily za mě, za což jsem jim opravdu vděčná.
Myslím, že každá podobná zkušenost je k nezaplacení, a věřím, že i v tomto případě to tak bude, takže se moc těším.

Další články k tématu

Vysoká škola je základ, MBA vás ovšem posune ještě dále

Vysoká škola je základ, MBA vás ovšem posune ještě dále

České vysoké školství sice nabízí širokou škálu zajímavých studijních oborů, jen klasické univerzitní vzdělání ale dnes už pro úspěšnou kariéru nestačí. Trendem současnosti je vzdělání MBA, které se vyznačuje důrazem na praktické znalosti, které u mnohých atraktivních zaměstnavatelů znamenají při přijímacím pohovoru důležité body navíc. Časy, kdy měl absolvent vysoké školy po získání akademického titulu …

číst více
Jak absolventi hodnotí náplň MBA studia? Zjistili jsme v unikátním průzkumu!

Jak absolventi hodnotí náplň MBA studia? Zjistili jsme v unikátním průzkumu!

Jsou absolventi MBA studia spokojeni s jeho obsahovou náplní? Jak hodnotí odbornou a manažerskou úroveň studia? A mají od lektorů k dispozici adekvátní studijní materiály? Nejen na tyto otázky se rozhodl zjistit odpověď manažerský institut CEMI v ojedinělém průzkumu mezi svými absolventy, realizovaném agenturou STEM/MARK. Odborně a manažersky vyvážené studium Podle 86 % dotázaných je MBA studium na …

číst více