Nebude to další nudný kariérní veletrh

16. 10. 2018 | Inspirace

Nebude to další nudný kariérní veletrh, kde dostanu seznam volných pracovních míst dané společnosti a propisku.

KP_vasekVašek Michalec, student ČVUT, obor: Projektové řízení inovací

 

 

Ahoj Vašku, jsi jeden z našich prvních přihlášených, tak bychom se tě chtěli zeptat, proč ses přihlásil a co tě na Kariérní pouti zaujalo?

Jsem student druhého ročníku magisterského studia a ačkoliv si studentský život snažím užívat naplno, vím, že se neodkladně blíží realita “dospělého života“ každodenní osmihodinové pracovní doby se čtyřmi týdny dovolené. Je to zvláštní pocit, popravdě z toho jde občas i hrůza a právě z tohoto důvodu je čas se pomalu poohlížet po budoucím zaměstnání. Jistě, máme tu nejnižší nezaměstnanost od roku 92, což může znít tak, že se o mě firmy budou prát a já si jen budu hravě vybírat. Bohužel, nebo bohudík je realita podle mého názoru jiná. Pracovních pozic je sice spousta, ale z inzerátů na stránkách typu jobs.cz, práce.cz či daných firem (nechci hanit) se dozvíte stručný popis práce, nabídku benefitů, typy stravenek, množství sick day, možností kartičky do posilovny a když se poštěstí přibližnou mzdu. Pro někoho možná dostačující, ale bohužel časy se mění.

Pro mě a podle mého názoru pro mé vrstevníky je důležitá kultura dané společnosti. To, jaké budu mít kolegy a nebo to, co daná společnost dělá, to má pro mě smysl. Zdá se to na hlavu, ale je to tak. Raději budu brát o pár tisíc méně, ale cítit se v práci šťastný. To je důvod, proč mě zaujala Kariérní pouť. Podle mě to nebude další nudný kariérní veletrh, kde dostanu seznam volných pracovních míst dané společnosti a propisku. Přijde mi to jako něco nového a odvážného, něco, co tady ještě nikdo nezkusil a něco, co je podle mého názoru v dnešní době potřeba. Místo nebo akce, kde se firmy a studenti neformálně setkají, popijí, popovídají, co zrovna dělají a zahrají si třeba pexeso.

Děkujeme Vašku a těšíme se, až se s tebou 25.10. opět setkáme :).

 

Ještě bych chtěl dodat, že Kariérní pouť je pro mě:

 

„Něco jako první rande,

kdy víte jen něco málo o tom druhém,

jste nervózní z toho, že uděláte nebo řeknete nějakou blbost,

ale celkově se těšíte a tajně doufáte, že to bude ta pravá.“

Další články k tématu

European Graduate Programme 2020

European Graduate Programme 2020

Want to make an impact? At Unibail-Rodamco-Westfield, we reinvent places. With the biggest development pipeline in Europe, we are building a sustainable future for the territories we operate in and our business. Our work contributes to shaping the cities of tomorrow. We are the leading listed commercial property company in Europe, while being a small …

číst více