Když si studenti plní životní sny díky studiu na PřF UJEP

7. 7. 2023 | PR články

absolventka PřF UJEP
„Už před začátkem bakalářského studia biologie na PřF UJEP jsem věděla, že se chci stát mořským biologem. Zároveň jsem také věděla, že nebude jednoduché toho dosáhnout,”
zmiňuje studentka dálkového studia na Přírodovědecké fakultě Klára Sobotníková o začátku cesty za svým snem. Ten sen se jí splnil. Byla přijata na Hawaii Pacific University!

S Klárou jsme velice intenzivně řešily, jak přidat ruku k dílu v rámci ochrany korálových útesů. Mám velkou radost z toho, když vidím takto zapálené a motivované studenty a z jejího úspěchu se velmi těším. Její příklad je navíc skvělou ukázkou toho, že i dálkoví studenti mají bezmezné příležitosti a možnost uplatnění v zahraničí,” uvádí bioložka Mgr. Michaela Czerneková, Ph.D.

Při plnění snů vnímám jako nejdůležitější vytrvalost a systematickou práci. Neméně důležitá je ale také podpora školy. S pomocí dr. Czernekové, která věřila v můj cíl a téma mé bakalářské práce, s podporou katedry biologie, a především díky možnosti studovat biologii dálkově, se mi nakonec přijetí na můj vysněný magisterský obor na Hawaii Pacific University povedlo. Člověk se nesmí vzdát, není to cesta jednoduchá, ale všechna dřina se nakonec vyplatí,” vysvětluje Klára Sobotníková, která v tuto chvíli bakalářské studium na naší fakultě dokončuje.

Studenti mají mnoho snů a často je bojkotují, protože je okolí odrazuje a říká, že jsou jejich sny nedosažitelné a ať se drží při zemi. Proto je pro mne tento úspěch velice důležitý a bude mě vždy těšit, když podobných příběhů bude neustále přibývat,” sdílí Michaela Czerneková.

Další články k tématu

Škola, kterou můžete studovat jak po střední, tak o patnáct let později

Škola, kterou můžete studovat jak po střední, tak o patnáct let později

Spojení pracovního a studijního života je v posledních letech stále častější. Jak na to? Chce to správný time-management, dobře nastavené priority a hlavně vysokou školu, která je s vámi na stejné lodi. Nástup do práce neznamená, že se vám automaticky zavřou dveře ke studiu. Soukromá vysoká škola Unicorn University funguje v Česku od roku 2007 …

Nový program je spoluprací UJEP s Akademií věd ČR A Centrem výzkumu Řež

Nový program je spoluprací UJEP s Akademií věd ČR A Centrem výzkumu Řež

Aplikované iontové technologie, to je nově akreditovaný doktorský studijní program, do kterého se již nyní mohou hlásit uchazeči o studium na Přírodovědecké fakultě UJEP pro nadcházející akademický rok. Unikátní je nejen svým zaměřením, ale především spoluprací s Ústavem jaderné fyziky Akademie věd ČR, v. v. i., a Centrem výzkumu Řež, s. r. o. „Je to vůbec …

Začněte psát nový příběh a získejte peníze na rozjezd svého byznysu

Začněte psát nový příběh a získejte peníze na rozjezd svého byznysu

Máte nápad. Vymysleli jste skvělý brand. V hlavě máte celý byznys plán. Ale potřebujete peníze. Co teď. Ještě než půjdete do banky, zastavte se. Máte totiž i jiné možnosti, než si vzít úvěr s vysokým úrokem, který je náročný na správu. Poohlédněte se po investičním fondu. Ideálně po takovém, který se soustředí na začínající projekty. …