Ještě máte šanci podat přihlášku ke studiu na FEL ZČU

12. 4. 2019 | PR články

960db3005b5635e4e1dfe8e2f31cd57191517784

Fakulta elektrotechnická prodloužila termín pro podání přihlášek do bakalářského i navazujícího magisterského studia do 28. 4. 2019. „Reagujeme tím na vysokou poptávku po absolventech technicky zaměřených oborů v elektrotechnickém průmyslu.“ uvádí děkan Fakulty elektrotechnické, Zdeněk Peroutka. Slova děkana potvrzuje i průzkum, který v roce 2018 zveřejnila společnost ManpowerGroup. Z provedeného průzkumu vyplývá, že na trhu je především nedostatek lidí s technickým vzděláním všech úrovní. V žebříčku top 10 nejhůře obsaditelných pozic v ČR lze nalézt elektroinženýry a IT specialisty.

Podle slov děkana FEL, chce fakulta dát možnost podat si přihlášku ke studiu těm studentům, kteří se teprve rozhodují. Kromě studia klasických oborů elektrotechniky a IT fakulta nabízí obory kombinující studium s managementem nebo s ekologií. Více informací o možnostech studia a výhodách pro naše studenty naleznete na webových stránkách fakulty www.fel.zcu.cz.

Další články k tématu

Staň se FELákem v Plzni!

Staň se FELákem v Plzni!

Pokud chcete mít po studiu jistou práci, škola s technickým zaměřením je pro vás jasná volba. Techniků je totiž momentálně na trhu zoufale málo. Špičkový odborník v oboru se z vás může stát díky studijním programům, které letos otevírá Elektrotechnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni. Fakulta s dlouhou historií a moderními laboratořemi. Kvalitní pedagogové, kteří si zakládají na individuálním přístupu a …

číst více