Tréma

7 rad od mazáků-maturantů

Maturita se zatím zdá daleko, vždyť je teprve září a školní rok právě začal. V mnoha směrech se na ni ale dá připravit už teď. Bývalí maturanti na základě svých vlastních zkušeností poradí, jak zkoušku dospělosti zvládnout. Pozn. Článek byl 8. 9. aktualizován. (kav)

číst více

Jakub Bína radí: Co jíst při učení

Konec semestru i školního roku je na obzoru a začíná období sezení u počítače, nad knihami a stohy papírů se zvýrazňovačem v ruce. Jak se ale soustředit, když studentovi kručí v břiše? Co jíst a co nejíst při učení radí fitness trenér a nutriční specialista Jakub Bína, známý mimo jiné ze svého pořadu na stream.cz „Zpátky na vrchol“.

číst více

Jak zatočit s trémou u maturity

Období maturit se kvapem blíží a někteří z maturantů začínají propadat panice. Stihnu se všechno naučit? Co když budu mít u zkoušení “okno”? Přečtěte si, co dělat, aby vás nedohnala tréma.

číst více

Ústní pohovor: Jak na trému

Tzv. tréma bývá často jednou z nejzákeřnějších překážek na cestě k úspěšnému zvládnutí zkoušky či pohovoru – a to hlavně proto, že se člověk ve stresu chová jinak než za běžných okolností a toto své chování dokáže jen stěží předem odhadnout. V následujícím článku se vám pokusíme poradit, jak s trémou co nejúspěšněji zatočit. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více