Meteorologie a klimatologie

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

číst více

Pět otázek pro… Petra Dvořáka

Můžete ho slýchat v rádiu, tu a tam vidět v televizi, číst jeho citace i autorské texty v novinách či na internetu, nebo se začíst do některé z jeho knih. Meteorolog RNDr. Petr Dvořák (*1966) absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu na Karlově univerzitě, a když přijde na otázky kolem jeho studia, vzpomíná na něj s neskrývaným nadšením i vděkem. Posuďte sami.

číst více