Khan academy

Absolvujte kurz na MIT, Yale nebo na Harvardu. Zdarma a po internetu

K tomu, abyste vystudovali kurz z libovolného předmětu na některé prestižní zahraniční univerzitě, nepotřebujete nic jiného, než znalost angličtiny a připojení k internetu. Studovat můžete cokoliv od astrofyziky či ekonomie až po biologii, psaní písniček nebo hru na kytaru. Na řadě univerzit můžete získat za absolvování kurzu i ověřený certifikát. (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Khanova škola není škola naruby

Když v roce 2004 v Americe připravoval Salman Khan výuková videa pro svou neteř, netušil, že ho za několik let budou následovat dobrovolníci po celém světě. Kolem Khan Academy, jak se celosvětový projekt nazývá, vznikl výukový koncept s označením převrácená škola. Nyní se tato myšlenka a Khanova škola objevují i v Česku.

číst více