Francouzština

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.

číst více

Zúčastněte se letní školy ve Francii

Už plánujete, co budete dělat v létě? Zúčastněte se letní školy ve francouzském Cluny The Young European Citizen’s Con­vention. Koná se 10.-20. července. Pořádá ji Cluny International Conference Centre (CCIC) společně s Arts et Métiers ParisTech Graduate School (Cluny Campus). Zúčastnit se mohou studenti narození před 1. lednem 1994. Hlavními tématy letošní letní školy je diskriminace a rovnoprávnost v Evropské unii. Neumíte-li …

číst více

Hurá do Francie za studiem i cestováním

Francie láká každoročně tisíce zahraničních studentů. Helena Samková, studentka třetího ročníku oborů francouzská filologie a uměnovědná studia na FF UP v Olomouci, strávila celý předchozí rok v jihofrancouzském Perpignanu. „Stala jsem se samostatnější,“ říká o svém dvousemestrálním pobytu na Université de Perpignan Via Domitia.

číst více

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Nový magisterský obor na ZČU: učitelství francouzštiny pro SŠ

Fakulta filozofická západočeské univerzity v Plzni od akademického roku 2011/2012 otevře nový navazující magisterský obor Učitelství francouzštiny pro střední školy. Cílem je připravit absolventy k povolání učitele francouzštiny pro střední školy a kursy odborné francouzštiny po stránce filologické a lingvodidaktické. Fakulta chce absolventům dále zaručit takovou úroveň řečových dovedností ve francouzštině, která zvyšuje jejich konkurenceschopnost i v jiných povoláních na …

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého drilu nenaučíte. Útěchou ať je aspoň to, že se vám tahle dřina jednou může pěkně vyplatit, neboť jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více