Fámy

Maturita: fraška nebo noční můra?

S každou velkou událostí se pojí mnoho polopravd a fám, které mají někdy člověka uchlácholit, jindy zase vystrašit – a platí to i pro maturitu. Podívejme se na nejrozšířenější fámy, které kolem ní kolují. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Co se říká o maturitě: magie a pověry

Každá velká událost skoro magicky přitahuje fámy, pověsti a povídačky všeho druhu. Návody, jak si zaručit úspěch bez práce a pomocí jednoduchých úkonů, přitahovaly lidstvo celé věky. A maturanty obzvlášť. Přečtěte si tedy, co vám zaručeně (ne)pomůže! Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

Slovenští studenti v Brně: 5 největších pomluv

Víte, jaké je největší slovenské studentské město? Přece Brno. Podobné vtipy jsou v moravské metropoli nepřeslechnutelné a nutno dodat, že ne zcela neoprávněně: rok od roku přibývá studentů, kteří si pro diplom přijeli k nám. Nebudeme se zabývat statistikami, zaměříme se spíše na otázku, jak tento jev vnímají sami studenti, ať už jejich mateřský jazyk jakýkoli, a jaká největší klišé o tomto fenoménu kolují.