O nás

Od roku 1991 poskytujeme vzdělání v oblasti ekonomie a managementu, hospodářské polity a veřejné správy a také v oblasti sociální práce. Vystudujete u nás v bakalářských i v navazujících magisterských studijních programech, prezenční i kombinovanou formou studia.

Naše poslání?

Chceme přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti regionu a zlepšení kvality života nejen v Ústeckém kraji.

Proč k nám?

Studenti, pedagogové  - jsme jeden tým. Vládne u nás přátelská atmosféra a studenti u nás mají šanci zapojit se do chodu fakulty.  Luděk Beneš, absolvent oboru Regionální rozvoj, vám vzkazuje: "Mám rád FSE UJEP. Nebyl jsem tu jen neosobní položkou mezi ostatními studenty, ale člověkem Luďkem Benešem." Není u nás nuda. V říjnu vítáme studenty multižánrovým festivalem FSEfestem na zahradě za budovou školy. Pořádáme také různé sportovní soutěže a klání. Baví vás věda a výzkum? Žádný problém, najdete u nás široké spektrum uplatnění. Působí zde řada excelentních vědeckých týmů a můžete se zapojit. Nahlédnete tak pod pokličku tvorby a řešení tuzemských i mezinárodních projektů. A klidně si můžete zažádat i o grant na vlastní výzkum. Dáváme příležitost, studium přizpůsobujeme praxi. Chcete vycestovat do zahraničí? Z našich 50 partnerských univerzit si určitě vyberete a můžete tak strávit několik měsíců studiem nebo praxí v zahraničí. Se vším vám pomůžeme a ještě vás finančně podpoříme.

Kde nás najdeš

Fakulta sociálně ekonomická

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Moskevská 1533/54
400 96 Ústí nad Labem

Přihlášky a přijímačky

Veškeré informace o přijímacím řízení na rok 2024/2025 najdete zde.

• Elektronická přihláška: 660 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 40

Vyzkoušet test

Doplňující informace

Fakulta každoročně pořádá pro své studenty množství přednášek odborníků z ekonomické i sociální sféry, ale také kulturní, společenské či sportovní akce.

Studenti mají možnost vycestovat na studijní pobyty i praktické stáže v rámci programu Erasmus+, ale také do mimoevropských destinací.

Fakulta sociálně ekonomická

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem